Mieszkańcy Trzciany ucierpią na budowie drogi do mostu na Wisłoce. Jak im pomóc?
Trwają przygotowania do budowy północnej obwodnicy Mielca. Ma ona pełnić również rolę dojazdu do powstającego mostu na Wisłoce. Odwodowa miasta zaczynać się będzie na ul. Kosmonautów i biec przez Złotniki aż do Rzędzianowic. Kontynuacją  będzie trakt prowadzący do Piątkowca przez Trzcianę. Pierwotnie planowano poprowadzić drogę przez Wolę Mielecką, ale zmieniono zdanie.

– Wybraliśmy ten właśnie wariant, bo jego budowa drogi przez Trzcianę powoduje najmniej kolizji społecznych. Najważniejsze w tym jest to, że nie będzie również żadnych wyburzeń – podkreślał marszałek województwa, Władysław Ortyl. Mieszkańcy Trzciany będą jednak uczuwać uciążliwości związane z nową drogą. Radny powiatowy, Antoni Skawiński uważa, że należy im pomóc.
– Ważną sprawą jest podjęcie rozmów z osobami, dla których ta trasa będzie uciążliwa. Należy szukać dla nich jakiejś rekompensaty. Można np. rozważyć wykup domów położonych najbliżej przyszłej drogi, nie w celu ich zniszczenia, ale aby odsprzedać osobom zainteresowanym prowadzeniem tam np. zakładów usługowych – przekonuje radny. Uważa on również, że powiat powinien wykupić szerszy teren wzdłuż projektowanej drogi w celu powstania na nim ścieżek rowerowych i chodników.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.