Bezpłatne warsztaty z szybowcowymi wicemistrzami świata [NASZ PATRONAT]
W niedzielę (06.10.) w siedzibie Royal-Star Aero przy ulicy Lotniskowej odbędą się warsztaty dla młodych pilotów. Zajęcia poprowadzą szybowcowi wicemistrzowie świata: Tomasz Hornik i Kinga Tchorz. Patronat nad wydarzeniem objął portal Mielec.lokalnie24.com.

Spotkanie z szybowcowymi wicemistrzami świata odbędą się w ramach projektu Mielecka Akademia Lotnicza (MAL). Organizatorem wydarzenia jest stowarzyszenie Klub Historyczny Prawda i Pamięć. Warsztaty startują o godzinie 10. Tomasz i Kinga na wstępie podzielą się relacją z udziału w mistrzostwach świata, a potem opowiedzą o taktyce przelotowej czy bezpieczeństwie podczas zawodów.

To będzie świetna okazja by mistrzowie podzielili się wiedzą i doświadczeniem. W Mielcu istnieje głód na takie spotkania. Tomka i Kingę zna chyba każdy polski szybownik. Swoją klasę i doświadczenie potwierdzają permanentnie na zawodach. Na szybowcowych mistrzostwach świata na Węgrzech w tym roku wywalczyli tytuł drużynowych wicemistrzów. Natomiast Tomasz Hornik indywidualnie wicemistrza świata. Mamy naprawdę silną szybowcową kadrę Polski, która inspiruje i chętnie dzieli się wiedzą by promować ten lotniczy sport również w naszym mieście. W zeszłym roku gościliśmy w Mielcu Marka Niewiadomego i Wojciecha Wojtaczkę – informuje Jakub Cena,  szybownik i inicjator wydarzenia.
Za sprawą Mieleckiej Akademii Lotniczej wspieramy Filipa Durdę uczestnika poprzedniej edycji, który zaopatrzony w wiedzę mistrzów i w tym roku w szybowiec zdobył, startując pierwszy raz w życiu na zawodach 4. miejsce na Mistrzostwach Polski Juniorów i został powołany do kadry Polski – zaznacza.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.