Pobiegnij dla hetmana
Ruszyły zapisy na Bieg Hetmana, który odbędzie się w niedzielę, 12 sierpnia, podczas Pikniku Militarnego. Podobnie, jak rok temu, zawodnicy pobiegną mieleckimi bulwarami. Z tym, że tym razem będzie to bieg przez przeszkody. Jego trasa będzie liczyć 5 km. Start o godz. 18.

W zawodach mogą uczestniczyć tylko osoby, które zostały zarejestrowane i odebrały pakiet startowy. Po biegu odbędzie się dekoracja zawodników i posiłek przy ognisku. Do wygrania m.in. wycieczki do Brukseli ufundowane przez europosła Tomasza Porębę. Zapisy odbywają się TUTAJ.
Celem imprezy jest promocja zdrowego trybu życia, oraz upamiętnienie zasłużonego dla miasta – Mikołaja Mieleckiego (1540-85) herbu Gryf, hetmana wielkiego koronnego.

– To będzie symboliczny bieg ze względu na to, że bulwary otrzymały imię Gryfitów Mieleckich – informuje Jakub Cena z Klubu Historycznego „Prawda i Pamięć”, który współorganizuje wydarzenie. – Stąd podczas biegu odbędzie się odsłonięcie pamiątkowej tablicy. Zapraszamy!
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.