Zapłacą za pogrzeb „aniołków”
Ustawa mówi, że prawo do pochowania swoich bliskich w pierwszej kolejności ma małżonek, następnie są to krewni i powinowaci. Jeśli nikt z wymienionych nie zdecyduje się na sfinansowanie pogrzebu, taki obowiązek ma gmina, na terenie której taka osoba zmarła. Do tej pory w Mielcu zapis ten nie dotyczył jednak dzieci martwo urodzonych bez względu na okres trwania ciąży. Do czasu.

Teraz miasto będzie finansować też pogrzeb „aniołków”.–  Pochówki dzieci martwo urodzonych, na zlecenie szpitala, realizowane będą dwa razy do roku – mówiła Grażyna Cieszyńska, dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu. – Po dokonaniu zbiorowej kremacji tych zwłok, będą one składane do specjalnej urny i chowane w mogile na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu – dodała.
Loading poll ...
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.