Kolejna rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Jedną z jej ofiar był mielczanin
Mija dekada od Katastrofy Smoleńskiej. Jedną z jej ofiar był mielczanin

Dziś (10.04) mija kolejna rocznica katastrofy prezydenckiego samolot TU-154 z 96.

Na pokładzie maszyny, która z niewyjaśnionych dotąd przyczyn runął na ziemię w podsmoleńskim lesie, znajdowało się 96 osób. Byli to najwyżsi urzędnicy państwowi z na czele z prezydentem Lechem Kaczyńskim, parlamentarzyści, dowódcy Sił Zbrojonych, a także przedstawiciele stowarzyszeń, upamiętniających polskich oficerów zamordowanych wiosną 1940 r. w Katyniu.
Wśród ofiar Katastrofy Smoleńskiej był pochodzący z powiatu mieleckiego, Leszek Deptuła. W latach 2002–2006 sprawował funkcję marszałka województwa podkarpackiego.

Przez ostatnie trzy lata swojego życia był posłem na Sejm RP z ramienia Polskiego Stronnictwa Ludowego. Tuż przed tragicznym lotem napisał:

„Nie ukrywam, że wizyta ta będzie dla mnie ogromnym przeżyciem, że będę mógł pochylić głowę przed Krzyżem Katyńskim i w swoim sercu połączyć się z wszystkimi, których w jakikolwiek sposób dotknęła ta zbrodnia. Wśród ofiar tej zbrodni znajdują się również oficerowie związani z Ziemia Mielecką.”

Kolejna rocznica Katastrofy Smoleńskiej. Jedna z jej ofiar pochodziła z naszego powiatu
Dziesięć dni później został pochowany na Cmentarzu Komunalnym w Mielcu. Uroczystości pogrzebowe odbywały się najpierw w Sali Królewskiej, później w kościele p.w. Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Dziś młodszy syn zmarłego posła, Michał Deptuła jest wójtem gminy Wadowice Górne.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.