Wraca „temat” figury Maryi
W Mielcu powstał Społeczny Komitet Budowy Statuy Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Nie wiadomo, gdzie obiekt ten miałby stanąć. Najczęściej mówi się o Górze Cyranowskiej, czyli tam gdzie pierwotnie miała stanąć 18-metrowa wieża widokowa, której uwieńczeniem miała być figura Maryi.
Na realizację tego zadania w tegorocznym budżecie miasta zapisano ponad 1,1 mln zł. Przeciwko budowli od samego początku byli jednak aktywiści z Obywatelskiego Mielca. O mieście zrobiło się głośno w całej Polsce. Głośno, rzecz jasna, w sensie negatywnym. Koniec końców radni zrezygnowali z budowy wieży. Pieniądze, które zapisano na ten cel, w większości przeznaczono na zakup sprzętu dla szpitala.
Wpływ na taki rozwój wydarzeń miały środowiska katolickie, które miały serdecznie dość medialnej nagonki. Jednak decydujący, jak należy sądzić, okazał się być głos Władysława Ortyla, marszałka województwa i lidera podkarpackich struktur PiS, który nie krył swego sceptycyzmu wobec planowanej budowli. Temat wieży widokowej upadł. Ale to nie znaczy, że zrezygnowano z uhonorowania Maryi.
Wręcz przeciwnie. Zawiązano Społeczny Komitet Budowy Statuy MBNP. Przeprowadzono już zbiórki na rzecz tej inwestycji. Lokalizacja budowli nie jest jeszcze przesądzona. Podczas mszy św. w kościele p.w. MBNP miały paść słowa, że kolumna i figura MBNP ma stanąć na Górce Cyranowskiej ponad laskiem.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.