Nie chcą obok siebie „mieszkań plus”Budynki wielorodzinne w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” mają zostać wybudowane na ponad dwuhektarowej miejskiej działce w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Planowane jest tam powstanie 200 – 230 lokali o powierzchni 30 – 70 metrów kwadratowych każdy. Problem w tym, że na taką lokalizację nie zgadzają się mieszkańcy okolicznych terenów.

Potwierdziła to Anna Karwacka, kierownik Biura Informacji i Promocji w Urzędzie Miasta: – Mieszkańcy pobliskiego osiedla zgłosili zastrzeżenia do idei budowy dużych wielokondygnacyjnych budynków w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Prowadzimy z nimi intensywne rozmowy – oświadczyła.
Zdaniem Jakuba Ceny, wiceprzewodniczącego Rady Miasta, protesty mieszkańców mają związek z tym, że zdecydowano tylko i wyłącznie na jedną lokalizację budowy „mieszkań plus”: – Należało wskazać kilka miejsc. Potem na podstawie konsultacji społecznych, a także rozmów z radnymi, wybrać najlepsze – uważa Cena. – Jestem przekonany, że wówczas nie byłoby żadnych tego typu napięć.
To nie jedyne kontrowersje związane z realizacją „Mieszkania Plus” w Mielcu. W mediach pojawiły się informacje, że koszt wynajęcia lokalu w bloku, wybudowanym w ramach rządowego programu, może wynosić nawet 1650 zł plus 500 zł opłaty eksploatacyjnej. Władze miasta dementują te informacje.
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.