Nie chcą obok siebie „mieszkań plus”
Budynki wielorodzinne w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” mają zostać wybudowane na ponad dwuhektarowej miejskiej działce w rejonie skrzyżowania ulic Powstańców Warszawy i Witosa. Planowane jest tam powstanie 200 – 230 lokali o powierzchni 30 – 70 metrów kwadratowych każdy. Problem w tym, że na taką lokalizację nie zgadzają się mieszkańcy okolicznych terenów.

Potwierdziła to Anna Karwacka, kierownik Biura Informacji i Promocji w Urzędzie Miasta: – Mieszkańcy pobliskiego osiedla zgłosili zastrzeżenia do idei budowy dużych wielokondygnacyjnych budynków w pobliżu miejsca ich zamieszkania. Prowadzimy z nimi intensywne rozmowy – oświadczyła.
Zdaniem Jakuba Ceny, wiceprzewodniczącego Rady Miasta, protesty mieszkańców mają związek z tym, że zdecydowano tylko i wyłącznie na jedną lokalizację budowy „mieszkań plus”: – Należało wskazać kilka miejsc. Potem na podstawie konsultacji społecznych, a także rozmów z radnymi, wybrać najlepsze – uważa Cena. – Jestem przekonany, że wówczas nie byłoby żadnych tego typu napięć.
To nie jedyne kontrowersje związane z realizacją „Mieszkania Plus” w Mielcu. W mediach pojawiły się informacje, że koszt wynajęcia lokalu w bloku, wybudowanym w ramach rządowego programu, może wynosić nawet 1650 zł plus 500 zł opłaty eksploatacyjnej. Władze miasta dementują te informacje.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.