Gigantyczny sukces Mielca, medialnie wyciszony: 17 milionów na halę
Ministerstwo Sportu i Turystyki przekaże 17 mln zł na budowę hali widowiskowo-sportowej w Mielcu. Obiekt, który stanie w miejscu wyburzonej już „Hangar Areny”, ma być jednym z największych i najnowocześniejszych tego typu budynków na Podkarpaciu. Jej koszt ma być też spektakularny, bo szacuje się go na ok. 80 mln zł, czyli dwa razy więcej niż kosztowała modernizacja mieleckiego stadionu.
Decyzja o przekazaniu 17 mln zł dla Mielca to jedna z największych dotacji, jakie w tym roku przekazało Ministerstwo Sportu i Turystyki. Pieniądze te trafią na budowę nowej hali widowiskowo-sportowej, ale bez części basenowej. Ministerialne pieniądze zostaną zatem zainwestowane w budowę: widowni na ok. 3,5 tys. miejsc i boiskiem do piłki ręcznej, a także sali treningowej z takiej samej wielkości z zapleczem.
Dofinasowanie zostało rozłożone na cztery lata. Do 2020 r. co roku magistrat ma otrzymywać kolejno: 500 tys., 3 mln, 4 mln i 9,5 mln zł. Co więcej, są szanse na kolejne miliony z resortu sportu. Do końca tego miesiąca magistrat zamierza złożyć drugi wniosek o dotację na budowę części basenowej nowej hali. Urzędnicy liczą, że z tego źródła uda się pozyskać maksymalną kwotę, czyli 3,5 mln zł.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.