Ponad miesiąc temu wybuchła afera dotycząca Jana Myśliwca. Jak się okazało, będąc wiceprezydentem miasta odpowiedzialnym między innymi za oświatę, zatrudnił się w Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu. Nie przepracował tam ani dnia, wziął za to wysoką odprawę. Wszystko wskazuje, że w poniedziałek (15.04) sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.
Rok temu Jan Myśliwiec był zastępcą prezydenta Daniela Kozdęby. A kiedy ten zachorował – pełnił funkcję włodarza miasta. Jak się okazało, w tym czasie był nie tylko pracownikiem magistratu, ale również… podległej mu szkoły. Czerpał też zyski z zasiadania w radach nadzorczych spółek, w których udziały na miasto: Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych i Elektrociepłowni Mielec.
Myśliwiec zawieszony
Pracę w magistracie Myśliwiec zakończył końcem maja 2018 roku. Następnie już jako nauczyciel przeszedł na chorobowe. Następnie postanowił przejść na emeryturę. Stąd na jego konto wpłynęła odprawa w wysokości ponad 33 tys. zł. Jan Myśliwiec nie ma sobie nic do zarzucenia. Zapewnia, że nie łamał prawa. Podkreśla, że nie pobierał pensji w szkole, bo był na urlopie bezpłatnym.
Prezydent Jacek Wiśniewski zdecydował się jednak zawiesić Jana Myśliwca w funkcji prezesa MZBM do czasu wyjaśnienia sprawy. W tym czasie nie będzie on wykonywał obowiązków, a co za tym idzie nie będzie też wypłacane wynagrodzenie. Wiśniewski zarządził też kontrolę w Szkole Podstawowej nr 7.
Wszystko wskazuje, że na poniedziałkowej (15.04) sesji Rady Miasta temat powróci. Do naszej redakcji wpłynęło pismo od klubu radnych miejskich PiS, w którym zawiadamiają oni, że złożyli zapytania do prezydenta w związku z tą sprawą. – Odpowiedź na postawione przez nas pytania dadzą opinii publicznej pełen obraz sytuacji związanej z tą kwestią – oświadczył radny Jakub Cena, rzecznik klubu PiS.
Pytania radnych PiS
- Z jaką datą Jan Myśliwiec nawiązał stosunek pracy ze Szkołą Podstawową nr 7 w Mielcu?
- Czy w Szkole Podstawowej nr 7 istniał wcześniej etat kierownika świetlicy?
- Jeżeli powyższego etatu nie było, to jakie zaistniały okoliczności, że dyrekcja podjęła decyzję o jego utworzeniu.
- Jakie były powody likwidacji etatu kierownika świetlicy w Szkole Podstawowej nr 7?
- Ile faktycznie dni Jan Myśliwiec pozostawał fizycznie w pracy w miejskiej szkole w ciągu trwania umowy o pracę?
- Kiedy formalnie Jan Myśliwiec zaczął wykonywać zadania i kompetencje prezydenta Miasta Mielca w związku z przekazaniem mu stosownych pełnomocnictw?
- W mediach Jan Myśliwiec twierdzi, iż otrzymał zgodę na zatrudnienie w Szkole nr 7 od p. Daniela Kozdęby. Czy istnieje taka zgoda w formie dokumentu?
Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis