Wraca sprawa „obrotnego” Jana Myśliwca. Oto lista pytań do prezydenta Mielca
Ponad miesiąc temu wybuchła afera dotycząca Jana Myśliwca. Jak się okazało, będąc wiceprezydentem miasta odpowiedzialnym między innymi za oświatę, zatrudnił się w Szkole Podstawowej nr 7 w Mielcu. Nie przepracował tam ani dnia, wziął za to wysoką odprawę. Wszystko wskazuje, że w poniedziałek (15.04) sprawa będzie miała swój ciąg dalszy.

Rok temu Jan Myśliwiec był zastępcą prezydenta Daniela Kozdęby. A kiedy ten zachorował – pełnił funkcję włodarza miasta. Jak się okazało, w tym czasie był nie tylko pracownikiem magistratu, ale również… podległej mu szkoły. Czerpał też zyski z zasiadania w radach nadzorczych spółek, w których udziały na miasto: Miejskiego Zarządu Budynków Mieszkalnych i Elektrociepłowni Mielec.

Myśliwiec zawieszony

Pracę w magistracie Myśliwiec zakończył końcem maja 2018 roku. Następnie już jako nauczyciel przeszedł na chorobowe. Następnie postanowił przejść na emeryturę. Stąd na jego konto wpłynęła odprawa w wysokości ponad 33 tys. zł. Jan Myśliwiec nie ma sobie nic do zarzucenia. Zapewnia, że nie łamał prawa. Podkreśla, że nie pobierał pensji w szkole, bo był na urlopie bezpłatnym.
Prezydent Jacek Wiśniewski zdecydował się jednak zawiesić Jana Myśliwca w funkcji prezesa MZBM do czasu wyjaśnienia sprawy. W tym czasie nie będzie on wykonywał obowiązków, a co za tym idzie nie będzie też wypłacane wynagrodzenie. Wiśniewski zarządził też kontrolę w Szkole Podstawowej nr 7.

Wszystko wskazuje, że na poniedziałkowej (15.04) sesji Rady Miasta temat powróci. Do naszej redakcji wpłynęło pismo od klubu radnych miejskich PiS, w którym zawiadamiają oni, że złożyli zapytania do prezydenta w związku z tą sprawą. – Odpowiedź na postawione przez nas pytania dadzą opinii publicznej pełen obraz sytuacji związanej z tą kwestią – oświadczył radny Jakub Cena, rzecznik klubu PiS.

Pytania radnych PiS

    1. Z jaką datą Jan Myśliwiec nawiązał stosunek pracy ze Szkołą Podstawową nr 7 w Mielcu?
    2. Czy w Szkole Podstawowej nr 7 istniał wcześniej etat kierownika świetlicy?
    3. Jeżeli powyższego etatu nie było, to jakie zaistniały okoliczności, że dyrekcja podjęła decyzję o jego utworzeniu.
  1. Jakie były powody likwidacji etatu kierownika świetlicy w Szkole Podstawowej nr 7?
  2. Ile faktycznie dni Jan Myśliwiec pozostawał fizycznie w pracy w miejskiej szkole w ciągu trwania umowy o pracę?
  3. Kiedy formalnie Jan Myśliwiec zaczął wykonywać zadania i kompetencje prezydenta Miasta Mielca w związku z przekazaniem mu stosownych pełnomocnictw?
  4. W mediach Jan Myśliwiec twierdzi, iż otrzymał zgodę na zatrudnienie w Szkole nr 7 od p. Daniela Kozdęby. Czy istnieje taka zgoda w formie dokumentu?
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.