Tak wyglądać będzie (przeprojektowana) nowa mielecka hala sportowa
Mielecki magistrat opublikował dokładny opis nowej hali widowiskowo-sportowej, który za dwa lata ma stanąć na placu przy ul. Solskiego 1, w miejscu wyburzonej „Hangar Areny”.

Obiekt ma kosztować 136,5 zł mln zł brutto. Inwestycja jest realizowana w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, czyli wykonawca przygotowuje dokumentację, a następnie wykona roboty budowlane.

Trzy niecki basenowe

Na część basenową hali składać się będą trzy niecki wykonane ze stali nierdzewnej. Główny 25-metrowy basen sportowy o głębokości 2 metrów będzie miał 8 torów i widownię na ok. 400 miejsc. Druga niecka z 3 torami będzie służyła do nauki pływania. Trzecia zaś – o powierzchni 140 metrów kwadratowych będzie basenem rekreacyjnym, gdzie oprócz urządzeń do hydromasażu, będzie  brodzik dla dzieci. Obok będzie też sala bufetowa, z której będzie można przejść do strefy odnowy biologicznej.
W sumie powierzchnia hali basenowej wyniesie około 1 520 metrów kwadratowych. Niewiele mniej bo około 1 200 metrów kwadratowych będzie miała część treningowa z widownią mieszcząca pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej lub przy innym podziale powierzchni – trzy boiska do siatkówki lub badmintona. Innym atutem sali treningowej będzie ścianka wspinaczkowa o wysokości 9 metrów.

Główna arena nowej mieleckiej hali, dedykowana przede wszystkim takim dyscyplinom zespołowym jak piłka ręczna, siatkówka czy futsal, pomieści 3023 widzów. W jej otoczeniu będą m.in. szatnie, sala konferencyjna, kilka pokoi trenerskich, a także niewielka sala rozgrzewkowa.
Nie tylko sport

Hala będzie wykorzystywana także do np. koncertów czy pokazów. Stąd będzie możliwość bezpośredniego wjazdu na arenę główną samochodów dostawczych o masie  do 3,5 tony. Dostępne dla mieszkańców będzie przejście między halą i stadionem z ul. Solskiego do ul. Kusocińskiego.

W bezpośrednim otoczeniu budynku, oprócz parkingów, zaprojektowano elementy małej architektury i zieleń, na dachu obiektu przewidziano miejsce na instalację fotowoltaiczną, a na elewacji południowej – na telebim. Cały obiekt dostosowany będzie dla osób niepełnosprawnych (m.in. odpowiednie podjazdy, kilka wind czy wydzielone miejsca na widowni i na parkingach).
Do mieleckiego starostwa trafił wniosek o wydanie pozwolenia na budowę hali. Wbicie pierwszej łopaty wydaje się już być bliskie. Władze miasta liczą, że obiekt będzie gotowy już za dwa lata. – Czekamy na rozpoczęcie prac ziemnych. To ważny moment tej inwestycji, którą obserwuje nie tylko cały Mielec, ale pewnie też wielu mieszkańców regionu – mówi prezydent Jacek Wiśniewski.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.