Honory dla wybitnych mielczan. Nagroda specjalna dla Katarzyny Zdziebło

Katarzyna Zdziebło napisała historię [WIDEO]

Władze miasta i powiatu uhonorowały mielczan, którzy osiągnęli szczególne osiągnięcia. Specjalne wyróżnienie trafiło do Katarzyny Zdziebło, która w tym roku została podwójną wicemistrzynią świata i wicemistrzynią Europy w chodzie sportowym.

Po dwuletniej przerwie związanej z epidemią koronawirusa, prezydent Jacek Wiśniewski i starosta Stanisław Lonczak uhonorowali mielczan, którzy w 2022 roku osiągnęli szczególne osiągnięcia. Specjalne wyróżnienie trafiło do Katarzyny Zdziebło, która została podwójną wicemistrzynią świata i wicemistrzynią Europy w chodzie sportowym.
Statuetki wręczono tuż przed świętami Bożego Narodzenia w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu. Nagrody przyznano w pięciu kategoriach.

Biznes

ITA TOOLS

Spółka specjalizuje się w dystrybucji i produkcji profesjonalnych narzędzi do obróbki drewna, materiałów drewnopochodnych i tworzyw sztucznych pochodzących od renomowanych producentów. To dynamicznie rozwijające się przedsiębiorstwo w mieleckiej strefie ekonomicznej. Dowodem tego jest dwukrotne uhonorowanie nagrodą Magazynu Forbes – Diamentem dla Najlepszych Firm w Polsce.

Jest sponsorem tytularnym mieleckich siatkarek, które dwukrotnie były wicemistrzyniami I ligi, a obecnie są na ostatniej prostej w walce o awans do ekstraklasy.
Firma Tarapata

Świadczy kompleksowe usługi z zakresu obróbki plastycznej stali i produkcji części dla różnych gałęzi przemysłu jak sprzęt AGD, motoryzacja, straż pożarna, ogrodnictwo, wózki widłowe i silniki elektryczne. 16 września 2022 roku poświęcono i oddano do użytku nowy budynek administracyjny oraz halę produkcyjną, przy ulicy COP-u 15.

Kultura

Magdalena Betleja

Swoją karierę aktorską rozpoczynała w Teatrze Amatorskim ODK MSM w Mielcu. Jest absolwentką Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej w Krakowie. Przez wiele lat występowała na scenach teatrów w Krakowie, Rzeszowie, Tarnowie, Kielcach i Katowicach. Zagrała też w kilku filmach, a w Mielcu swój kunszt aktorki pokazuje w Teatrze Rozmaitości.

Od 2008 r. jest instruktorem i reżyserem grupy teatralnej „Antrakt” SCK w Mielcu. Prowadząc warsztaty teatralne dla mieleckiej młodzieży, rozbudza i rozwija w niej aktorskie zamiłowania.

Józef Witek

Człowiek obdarzony pięknym słowem, wysoką kulturą osobistą. Autor książek dotyczących historii Mielca i ziemi mieleckiej. Jedną z ważniejszych pozycji w biografii Józefa Witka jest Encyklopedia Mielca i wydany w 2022 roku najnowszy V tom. Encyklopedia została bardzo pozytywnie przyjęta przez mieszkańców regionu. Również z dużym uznaniem spotkały się takie tytuły jak „150 lat Ochotniczych Straży Pożarnych w powiecie mieleckim” oraz „30 lat odrodzonego Samorządu Terytorialnego w Mielcu”.
Sport

Jarosław Nieć

Młodzieżowe Mistrzostwa Polski kobiet i mężczyzn w boksie olimpijskim okazały się organizacyjnym sukcesem mieleckiego klubu bokserskiego Iryda. Bokserzy Irydy od dwóch lat są drużynowymi mistrzami Podkarpacia. Mają na swoim koncie medale Mistrzostw Polski juniorów. W tym roku dwaj wychowankowie Irydy – Jerzy Armatys i Patryk Dudek odnieśli historyczny sukces, sięgając po dwa brązowe medale Mistrzostw Europy Młodzików.

Honory dla wybitnych mielczan. Nagroda specjalna dla Katarzyny Zdziebło

Jerzy Armatys

Zawodnik Klubu MUKS Iryda Mielec, swoją przygodę z boksem zaczął w wieku dwunastu lat. Obecnie brązowy medalista Mistrzostw Europy Młodzików w wadze do 90 kg oraz Mistrz Polski Młodzików w wadze do 90 kg. Jego marzeniem jest reprezentowanie Polski na Mistrzostwach Świata Juniorów.

Patryk Dudek

Wychowanek Mieleckiego Klubu “IRYDA” oraz wielokrotny reprezentant kraju. Trenuje od 2020 roku, na swoim koncie ma stoczonych około 50 walk, z czego przegrał zaledwie 4. Brązowy medalista Mistrzostw Europy w tureckim Erzurum w kategorii do 54 kg . Vice mistrz Polski młodzików w kategorii 57 kg oraz Mistrz Polski do lat 15 w kategorii 57 kg.
Społecznik

Mariola Drewniak

Jest nauczycielem w Szkole Podstawowej nr 6 w Mielcu. Przy współpracy z Fundacją „Rak’n’Roll -Wygraj Życie!” od czterech lat prowadząc wśród mieleckiej młodzieży akcję. Celem jest zbiórka obciętych włosów służących do wykonywania peruk dla chorych po chemioterapii. Patronuje osobom o wielkich sercach bezinteresownie poświęcającym swój czas, siły i umiejętności dla niesienia pomocy innym. Jest także opiekunem szkolnego samorządu, organizując od lat Dziecięce Sesje Rady Miejskiej.

Dr hab. Krystyna Leśniak Moczuk

Socjolog w Uniwersytecie Rzeszowskim, autorka 274 publikacji, w tym 9 książek. Studia ukończyła w 1982 r. w UMCS w Lublinie Filia w Rzeszowie. W 1996 r. w UŚ w Katowicach uzyskała stopień naukowy doktora nauk humanistycznych, a w 2013 w KUL w Lublinie – stopień naukowy doktora habilitowanego.

Rodzina

Anna Tomczyk

Prezes mieleckiego Stowarzyszenia Pomocy i Wsparcia “Rozwiązanie”, przewodnicząca zespołu zadaniowego ds. utrzymania porządku publicznego w kontaktach polsko-romskich i przewodnicząca Komisji ds. Rodziny, działających przy Urzędzie Miejskim.

Zawodowo jest pedagogiem szkolnym w Szkole Podstawowej nr 13 w Mielcu. To osoba szalenie aktywna, cechująca się odwagą w realizacji podjętych działań. Posiada wysokie umiejętności i kompetencje. Z powołaniem pochyla się nad drugim człowiekiem.
Dorota i Włodzimierz Saneccy

Od ponad 12 lat  pełnią funkcję rodziny zastępczej zawodowej. Posiadają  doświadczenie w opiece i wychowywaniu dzieci w różnym wieku. Jako rodzice zastępczy starają się podążać za potrzebami i możliwościami dziecka. Stawiają mu adekwatne do wieku i poziomu rozwoju wymagania.

Tworzą otwartą, ciepłą atmosferę sprzyjającą odpowiedniej komunikacji z przebywającymi w ich rodzinie zastępczej dziećmi. Wykazują się ogromną cierpliwością, wyrozumiałością oraz troską o swoich podopiecznych i wychowanków, w tym także tych, którzy opuścili ich rodzinę zastępczą. Pozostają z nimi w kontakcie, wspierają ich w dorosłym życiu.

Wyróżnienie Specjalne

dla Katarzyny Zdziebło

Zawodniczka Lekkoatletycznego Klubu Sportowego Stal Mielec – to tegoroczna multimedalistka w chodzie sportowym. Rok 2022 dla wychowanki trener Marzeny Kulig  okazał się przełomowy.
Medalową passę rozpoczęła w marcu od zdobycia brązowego medalu na dystansie 35 km podczas Drużynowych Mistrzostw  Świata w Omanie. Następnie w lipcu na  zachodnim wybrzeżu USA w Eugen zdobyła dwukrotne wicemistrzostwo świata w chodzie sportowym na dystansie 20 oraz 35 km.

Jest pierwszym od 15 lat sportowcem z Polski, który zdobył dwa medale na jednych mistrzostwach świata, bijąc przy tym rekordy Polski. Swoją klasę potwierdziła miesiąc później, zdobywając srebrny medal na 20 km na Mistrzostwach Europy w Monachium. Ten rok ewidentnie należał do Katarzyny Zdziebło.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.