Co z „mieszkaniami plus”? Czy prace przy realizacji tego programu zwolniły?
Można odnieść wrażenie, że wraz z odejściem PiS od władzy w Mielcu przygotowania do budowy bloków na osiedlu Smoczka w ramach rządowego programu „Mieszkanie Plus” jakby nieco zwolniły.

Z taką tezą nie zgadza się wiceprezydent Paweł Pazdan: – Na działce, na której ma być realizowana ta inwestycja, trwają prace związane z wycinką drzew. Ponadto cały czas w wydziałach Urzędu Miasta podejmowane są działania dotyczące tego przedsięwzięcia – zapewniał Pazdan.
Nie przekonuje to jednak radnego Jakuba Cenę: – Należałoby już rozpocząć proces naboru wniosków na te mieszkania – apelował. – Jest też kwestia komunikacji ze społeczeństwem, stworzenia portalu internetowego, na których można cokolwiek na ten temat się dowiedzieć. Na razie jest to w sferze dużej tajemniczości. Jeśli idziemy w dobrym kierunku, to może poinformujmy o tym ludzi.

Prezydent Jacek Wiśniewski nie mówi „nie”: – Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyśmy w ten projekt nie wchodzili. Zastanawiamy się tylko, czy uruchomić specjalną platformę internetową, czy będą to informacje na stronie miasta, w zakładce „Mieszkanie Plus – odpowiedział prezydent.
Przypomnijmy, że w pierwszym etapie programu przy ul. Kahla ma powstać pięć budynków, w których będzie ponad 200 mieszkań o powierzchni od 29 do 72 metrów kwadratowych.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.