Kapinos czy Wiśniewski – który z nich ma zostać prezydentem Mielca? [ZAGŁOSUJ]

Na Szafera nie będzie bezpieczniej. Przez politykę?
To już stało się tradycją, że wybory na prezydenta Mielca kończą się drugą turą. Cztery lata temu w takiej dogrywce spotkali się urzędujący wówczas włodarz miasta i doświadczony samorządowiec, Janusz Chodorowski oraz młody i ambitny Daniel Kozdęba, na którego mało kto stawiał.

Dziś sytuacja jest podobna. W wyborczej dogrywce, która odbędzie się w niedzielę (04.11) spotkają się pełniący funkcję prezydenta miasta, Fryderyk Kapinos i Jacek Wiśniewski. Ten pierwszy w pierwszej turze zdobył 9 126 głosów, czyli 37,54 procent wszystkich biorących udział w wyborach mieszkańców, natomiast Wiśniewskiego poparło 6 921 (28,47 proc.). Na Zdzisława Nowakowskiego swój głos oddało 3 221 (13,25), Grzegorza Ziomka – 2 952 (12,14) i Andrzeja Skowrona – 2 093 (8,61).
Fryderyk Kapinos ma 57 lat. Ukończył studia na Wydziale Rolnym Akademii Rolniczej w Krakowie. Pracę zawodową rozpocząłem w PSS „Społem” w Mielcu w 1987 r. jako technolog. Przez pewien czas uczył przedmiotów zawodowych w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu. W 1998 r. – 2007 był radnym powiatu mieleckiego. Następnie został zastępcą prezydenta Janusza Chodorowskiego. Trzy lata później powrócił do pracy w firmie „Taurus” w Pilźnie. W latach 2010-2014 był radnym Sejmiku Województwa. Od 8 marca 2018 r., decyzją premiera Mateusza Morawieckiego, pełni obowiązki prezydenta Mielca. Teraz o ten urząd walczy z ramienia komitetu Prawo i Sprawiedliwość.

Jacek Wiśniewski ma 42 lata, ma żonę Małgorzatę i trójkę dzieci: Darię (16 l.), Oleksandra (16 l.), i Macieja (13 l.). Od lat związany jestem ze sportem, pracą z dziećmi i młodzieżą. Jest absolwentem Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Rzeszowie na kierunku wychowanie fizyczne. Od 1998 r. związany jestem z oświatą. W latach 2001-2012 pełnił funkcję asystenta trenera, kolejno I trenera zespołu ekstraklasy w Klubie Piłki Siatkowej Kobiet Stal Mielec. Dwa lata temu w drodze konkursu został powołany na stanowisko dyrektora Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Mielcu, którym jest do dziś. Jest kandydatem na prezydenta Mielca z ramienia komitetu Razem dla Ziemi Mieleckiej.

Loading poll ...
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.