MIELEC. W poniedziałek do szkół podstawowych wracają uczniowie klas I-III

W poniedziałek (25.05) do szkół podstawowych wracają zajęcia opiekuńczo-wychowawcze z elementami dydaktycznymi dla zgłoszonych wcześniej uczniów klas I-III. Władze miasta zapewniają, że i mieleckie placówki oświatowe są gotowe. Uczniowie, którzy pozostaną w domach, w dalszym ciągu mogą liczyć na nauczanie zdalne oraz realizację programu.

Wszystkie szkoły zostały zabezpieczone przez magistrat w odpowiedni sprzęt ochronny, w tym maseczki, przyłbice, środki do dezynfekcji. Placówki dostosowały się do wytycznych Głównego Inspektoratu Sanitarnego, usuwając z pomieszczeń przedmioty trudne do dezynfekcji.

Z myślą o rodzicach

Dyrekcja każdej ze szkół przygotowała też wewnętrzne procedury bezpieczeństwa, które zostały skierowane do zaopiniowania przez Sanepid, a także przekazane uczniom i rodzicom.

W komunikacie Urzędu Miasta czytamy, że umożliwienie zajęć  w klasach I-III to wyjście naprzeciw oczekiwaniom tych rodziców, którzy chcieliby wrócić do pracy. Po otwarciu od 11 maja przedszkoli i żłobków, to kolejny krok w stronę stopniowego powrotu do stacjonarnego funkcjonowania edukacji.
Do podstawówek w Mielcu pójdzie 384. uczniów, którzy zostali wcześniej zgłoszeni przez rodziców. Zajęcia rewalidacyjne prowadzone są nieprzerwanie, w zależności od decyzji rodzica –  stacjonarnie lub zdalnie. Rusza też praca stołówek szkolnych, gdzie na uczniów czekać będą ciepłe posiłki.

Także od 25 maja uczniowie VIII klas i maturzyści będą mogli uczestniczyć w konsultacjach indywidualnych lub w małych grupach. Wymiar tych konsultacji zostanie uzależniony od potrzeb uczniów o warunków pracy szkoły. Ich harmonogram i organizację ustali dyrektor. To nie koniec, od 1 czerwca możliwość takich konsultacji z nauczycielami będą mieli też uczniowie pozostałych klas.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.