Trzy lata temu odszedł od nas prezydent Daniel Kozdęba

Trzy lata temu odszedł od nas prezydent Daniel Kozdęba

Dziś mijają trzy lata od śmierci prezydenta Daniela Kozdęby. Zmarł po ciężkiej chorobie. Miał zaledwie 41 lat.
Daniel Kozdęba urodził się 12 listopada 1976 roku w Mielcu. Ukończył II Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika. Przez osiem lat pełnił mandat radnego powiatu mieleckiego. W 2014 r. został prezydentem Mielca. Nie dane mu było dokończyć kadencji. Zmarł 28 lutego 2018 roku.

Uroczystości pogrzebowe Daniela Kozdęby odbyły się w kościele p.w. Ducha Św. Mszy św. przewodniczył biskup tarnowski, ks. Andrzej Jeż. W modlitwie uczestniczył także szkolny przyjaciel zmarłego, brat Marcin Świąder. Kondukt żałobny zatrzymał się przy budynkiem Urzędu Miasta. Ciało zmarłego spoczęło na Cmentarzu Komunalnym.

Trzecią rocznicę śmierci Daniela Kozdęby skomentował prezydent Jacek Wiśniewski.

– Jego brak odczuwamy każdego dnia. Mottem jego prezydentury były słowa: „Zawsze blisko ludzi” i tak też został zapamiętany, jako człowiek wrażliwy na ludzkie nieszczęście, zawsze skorego do pomocy. Nieuleczalna choroba, niestety, uniemożliwiła mu realizację wszystkich planów… Pozostanie na zawsze w naszej pamięci.
Trzy lata temu odszedł od nas prezydent Daniel Kozdęba
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.