POWIAT MIELECKI. Coraz więcej osób ma dość obowiązku noszenia maseczek

Od ponad miesiąca mamy obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej. W swym założeniu ma to ochronić nas przez koronawirusem. Problem w tym, że w masce trudno oddychać, a przy wyższych, wiosennych temperaturach ciężko w nich wytrzymać.

Zakrywania ust i nosa ma też wielu mieszkańców Mielca i okolic. Aby się o tym przekonać, wystarczy popatrzeć na przechodniów. Część z nich po prostu nie przestrzega tego obowiązku.

Nakaz ignorują politycy. Zrobił to między innymi Jarosław Kaczyński, odwiedzając grób brata na Wawelu. Zasłanianie ust i nosa krytykują też celebryci. – Niewiele osób się zastanawia, czy maseczka nas uchroni przed zarazkami, czy zabierze nam resztki zdrowia – grzmi wokalistka Edyta Górniak.




Być może wkrótce nie będziemy musieli już nosić maseczek. Super Express ustalił, że obowiązek ten ma zniknąć jeszcze przed wakacjami. Potwierdził to minister zdrowia, Łukasz Szumowski: – Być może regionalnie będziemy wydawali taką decyzję, że w przestrzeni otwartej, na wolnym powietrzu, te maseczki będzie można zdjąć. Decyzja najprawdopodobniej zapadnie w ciągu dwóch tygodni.




O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.