MIELEC. Przed nami kolejna edycja Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego

Od 1 czerwca można zgłaszać projekty do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego. Te, które otrzymają największe poparcie w głosowaniu, zostaną zrealizowane w 2021 roku.

W ubiegłym roku do MBO mielczanie zgłosili 41 wniosków. Część z nich wykraczała poza kompetencje samorządu miasta lub wskazywała działania na terenie prywatnym, bądź też nie mogła być zrealizowana w ciągu jednego roku, dlatego do głosowania zakwalifikowanych zostało 27 pomysłów.

Dwa miliony złotych

Propozycje mieszkańców podzielono na projekty ogólnomiejskie, czyli takie, które swoim charakterem lub oddziaływaniem mają znaczenie dla społeczności całego miasta; oraz lokalne, które ważne są dla mniejszej grupy mielczan, np. jednego osiedla. W głosowaniu wybrano 3 projekty ogólnomiejskie oraz 13 propozycji o charakterze lokalnym. Łączna wartość projektów to blisko dwa miliony złotych.
W tym roku zasady wyłaniania propozycji nie zmieniają się i już od 1 czerwca do 15 lipca, za pomocą specjalnych formularzy, będzie można składać propozycje własnych projektów. Każdy z nich musi być poparty przez mieszkańców. W przypadku projektu ogólnomiejskiego wnioskodawca musi dołączyć minimum 50 podpisów mielczan, a w przypadku projektu lokalnego – minimum 25.

W papierze i on line

Dokumenty należy złożyć do 15 lipca osobiście w Urzędzie Miejskim lub listownie na adres Urząd Miejski w Mielcu ul. Żeromskiego 26, 39-300 Mielec z dopiskiem „Mielecki Budżet Obywatelski”. Jest także możliwość przesłania skanów formularzy na adres mbo@um.mielec.pl.

Do 10 września podana będzie lista projektów zakwalifikowanych do głosowania, które odbędzie się internetowo poprzez profil zaufany i za pomocą formularzy papierowych.

Gorąco zachęcam do składania swoich propozycji, a następnie głosowania na projekty – powiedział prezydent Jacek Wiśniewski. – Budżet obywatelski to nie tylko bezpośredni sygnał o potrzebach i pomysłach, to także pogłębianie i umacnianie wiedzy o funkcjonowaniu naszego miasta.
Wszystkie informacje na temat zasad i harmonogramu Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego oraz potrzebne formularze do pobrania można znaleźć TUTAJ.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.