Zakaz ruchu na Rynku?Tymczasowy zakaz ruchu na Rynku, który obowiązuje co wakacje, chwalą niemal wszyscy. Centrum miasta staje się wtedy prawdziwym miejscem spotkań mieszkańców. Jedną z trakcji jest sztuczna plaża. Problem w tym, że układ komunikacyjny na Rynku jest tak skonstruowany, że zamknięcie go dla ruchu generuje korki na starówce.

– W tegorocznym budżecie miasta udało się zapisać pieniądze na sporządzenie koncepcji udrożnienia ruchu na ul. Hetmańskiej, co mogłoby odkorkować starówkę – mówi radny miejski, Jakub Blicharczyk. – Pozwoliłoby to zamknąć Rynek dla pojazdów i stworzyć wokół niego coś w rodzaju aorty przepuszczającej ruch. Dzięki temu być może udałoby się na stałe uwolnić nasz Rynek od spalin, żeby był taki jak w Krakowie.
Problem w tym, że starówka została zmodernizowana za środki unijne i przynajmniej do 2019 r. nie wolno przy niej „majstrować”, w tym również zamykać jej na ruch samochodowy.Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.