Frajerska porażka Stali Mielec w Gliwicach

Mielczanie znów przegrywają. Tym razem z Górnikiem

Mimo że Stal Mielec zagrała dziś jeden z najlepszych spotkań w tym sezonie, to z Gliwic wraca bez punktów. Powód? Dramatyczny brak skuteczności.
W pierwszej połowie spotkania mielczanie zdominowali Piasta Gliwice. Stal była dobrze zorganizowana w defensywie, a poza tym groźnie kontratakowała. Efektem tego był gol Aleksandara Kolewa. Goście mogli, a nawet powinni podwyższyć, ale fatalnie pudłowali: Mateusz Mak nie trafił w bramkę, a Maciej Domański strzelił w  bramkarza.

Po przerwie gra się wyrównała. Obie drużyny miały swoje sytuacje. Niestety skuteczniejsi okazali się gospodarze. Znakomitej okazji nie wykorzystał między innymi Maciej Jankowski, który nie trafił do pustej bramki z pięciu metrów. Jego „wyczyn” skopiował Łukasz Zjawiński, który w doliczonym czasie gry z trzech metrów trafił w bramkarza.

 
Trener Leszek Ojrzyński na pomeczowej konferencji prasowej nie krył rozczarowania przebiegiem spotkania.

– Już mam serdecznie dosyć sytuacji, w których moja drużyna ma więcej stuprocentowych okazji do zdobycia bramki niż rywal, a remisuje mecz bądź przegrywa. Powinniśmy w pierwszej połowie zamknąć ten mecz, jednak nie wykorzystaliśmy dwóch świetnych sytuacji. Druga połowa nie zaczęła się pod nasze dyktando, nie tak chcieliśmy grać. Niepotrzebnie faulowaliśmy na dwudziestym metrze, a to zawsze grozi stratą bramki. Później zamiast wybić piłkę, to chcieliśmy krótko podać, Piast wyszedł z kontrą i zrobiło się 2:1 – wkurzał się.

20. kolejka Ekstraklasy, czwartek, 7 III 2021
Piast GliwiceStal Mielec 2:1 (Kolew 8’)
FKS: Rafał Strączek – Albin Granlund, Mateusz Żyro, Marcin Flis, Mateusz Matras, Krystian Getinger – Mateusz Mak (57′ Łukasz Zjawiński), Maciej Domański (73′ Robert Dadok), Grzegorz Tomasiewicz, Petteri Forsell (73′ Andreja Prokić) – Aleksandar Kolew (57′ Maciej Jankowski).
Stal Mielec „umocniła się” na ostatnim, spadkowym, miejscu w tabeli. Do Podbeskidzia Bielsko-Biała traci już dwa punkty, a do Cracovii trzy. W następnej kolejce FKS zmierzy się na swoim stadionie z Podbeskidziem. To arcyważne spotkanie odbędzie się także w poniedziałek (15.03), o godzinie 18.
O Mielec Lokalnie 3111 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Trener Piasta to mądry trener .Czekał jak się Stal „wyszaleje” i po przerwie wpuścił dobrych wypoczętych zawodników którzy sobie spokojnie poradzili z wymęczoną Stalą. trener Ojrzyński nie miał tego komfortu .Zawodnicy którzy weszli byli gorsi od tych wymienionych.Traciliśmy piłkę co chwilę.A podań niecelnych były dziesiątki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.