Punkt na start ligi. Stal Mielec remisuje z Bruk-Betem

Lech wygrywa po błędach bramkarza Stali W[WIDEO]

W meczu inaugurującym sezon 2021/22 Ekstraklasy piłkarze Stali Mielec zremisowali dziś na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 1:1. Bramkę dla FKS w 48. minucie, z rzutu karnego, zdobył Grzegorz Tomasiewicz.

Już w 9. minucie  w meczu z Bruk-Betem Stal mogła wyjść na prowadzenie. Maksymilian Sitek dynamicznie minął kilku rywali i uderzył na bramkę. Na stanowisku był jednak golkiper gospodarzy.

Dziesięć minut później gola powinna zdobyć Termalica. Obronną ręką z sytuacji sam na sam wyszedł jednak Michał Gliwa. Niestety błąd popełnił w 41. min., co skończyło się golem dla Termaliki.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy z woleja uderzył Krystian Getinger, a piłkę ręką zatrzymał obrońca rywali. Sędzia wskazał na rzut karny. Strzał Grzegorza Tomasiewicza odbił się od słupka, ale i tak piłka wpadła do siatki. Potem gra się wyrównała.

Z boiska wiało nudą. Ciekawiej zrobiło się dopiero w 82. minucie, kiedy po dograniu przez Marcina Budzińskiego niecelnie strzelał Mateusz Matras. Ostatecznie mecz zakończył się remisem, z czego zadowolony jest trener Adam Majewski.

– Wiedzieliśmy, że nie będzie to łatwe spotkanie. Po zmianie trenera zawsze potrzeba trochę czasu, żeby wszystko dobrze zaczęło funkcjonować. Przyjechaliśmy z nastawieniem, żeby zdobyć trzy punkty. W pierwszej połowie było to nawet ciekawe spotkanie. Obie drużyny stworzyły sobie sytuacje. W drugiej żadna nie chciała ryzykować. Cieszymy się ze zdobytego punktu – powiedział na konferencji prasowej Adam Majewski.

W następnej kolejce mielczanie zagrają na swoim stadionie w Mielcu z Piastem Gliwice. Ten mecz odbędzie się w sobotę (31.07), o godzinie 15.