Chcesz żyć dłużej, nie wychodź z domu. Powietrze truje [MAPA]

Siarczysty mróz, duża wilgotność i brak wiatru spowodowały pojawienie się smogu w wielu polskich miastach, Nie ominęło to również Mielca, który obok Rzeszowa, Krosna i Dębicy, jest najbardziej zapylonym miastem na Podkarpaciu. To efekt tzw. niskiej emisji, czyli palenia w piecach czym popadnie, działalności fabryk i spalin samochodowych.

Według prognozy jakości powietrza opublikowanej jakość powietrza w Mielcu będzie zła lub bardzo zła. Najbardziej „zaczadzone” są tereny Specjalnej Strefy Ekonomicznej i okolic.

Smog ma się utrzymać do wtorku (10.01). Do tego czasu dzieci, seniorzy oraz osoby z chorobami serca i dróg oddechowych, powinni unikać wyjścia na zewnątrz. Pozostali powinni ograniczyć tam swój pobyt, wszelkie aktywności fizyczne na mrozie są odradzane.


O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.