Awantura o lokum dla klubu PiS. Radni opozycji ulokowani na… pogotowiu
Klub radnych powiatowych PiS zwrócił się do władz starostwa o przydzielenie mu pomieszczenia do pracy. No i takie lokum otrzymał w… budynku Pogotowia Ratunkowego.

Bez konsultacji z nami wyrzucacie nas do pogotowia – grzmiał Zbigniew Tymuła, szef klubu PiS. – Nie po to zmodernizowaliśmy wnętrza starostwie (PiS rządził w ub. kadencji – od red.), żebyśmy teraz musieli się tułać poza tym budynkiem. Nie wyrażamy na to zgody! Jesteśmy bardzo dużym klubem, bo liczymy 12 osób. Dlatego żądamy pomieszczenia tu w tym obiekcie. Nie chcemy lokalu w pogotowiu. Prosimy jedynie o skromne pomieszczenie. Jego przydzielenie jest kwestią zwykłej przyzwoitości – dodał Tymuła.
Jest grupa radnych, która jest większa od klubu PiS. Chcę przez to powiedzieć, że nie jesteście jedyni – odpowiedział starosta Stanisław Lonczak. – Chcemy was uhonorować, umożliwić funkcjonowanie, tylko nie wiedzieliśmy, że macie takie wyjątkowe wymagania. Musimy się do nich odnieść. Jest też kwestia dostępności budynku starostwa popołudniami, kiedy urzędnicy nie pracują. Stąd są wątpliwości.
Sam pan radny Tymuła w piśmie określił, że prosi o zapewnienie lokalu w pomieszczeniach powiatu. Nie wskazał konkretnego miejsca – zaznaczył Maciej Jemioło, członek Zarządu Powiatu. – Jeżeli nie odpowiada wam jakiś lokal, to jest to kwestia dogadania się, a nie wyciągania tego na forum rady.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.