Sąd zdecydował: „Elektrykiem” kierować będzie osoba, która… wygrała konkurs
W ubiegłym roku ogłoszono konkurs na funkcję dyrektora Zespołu Szkół im. prof. Janusza Groszkowskiego w Mielcu. Zgłosiło się dwoje kandydatów. Potem komisja (stosunkiem głosów 12-7) wybrała Lidię Gereło. Wydawało się, że nic kontrowersyjnego się nie stało.

Tymczasem ówczesny Zarząd Powiatu unieważnił ten konkurs. Powodem, jak tłumaczył starosta, a dziś radny powiatowy PiS, Zbigniew Tymuła, było podejrzenie złamania procedur. Minęło kilka miesięcy, w starostwie zmieniła się władza, natomiast sprawa „Elektryka” trafiła do Wojewódzkiego Sąd Administracyjny w Rzeszowie. Ten właśnie wydał wyrok przywracający stan pierwotny.
Potwierdził to starosta Stanisław Lonczak: – WSA w Rzeszowie stwierdził nieważność uchwały Zarządu Powiatu poprzedniej kadencji dotyczącej unieważnienia konkursu na stanowisko dyrektora „Elektryka”. W związku z tym ustaliliśmy, że po otrzymaniu pisemnego wyroku niezwłocznie powierzymy funkcję dyrektora pani, która wygrała konkurs, czyli Lidii Gerełło – oświadczył Lonczak.
Co na to były starosta? – Ja zawsze staram się działać zgodnie z literą prawa – zapewnia Tymuła. – Jeśli miałem odwołanie, to żeby nie wchodzić w konflikt, trzeba było przekazać sprawę do rozstrzygnięcia przez wyższą instancję. Ta zdecydowała, że żadnego naruszenia prawa nie było. I OK.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.