Rada Powiatu już nie potępia ideologii LGBT

Powiat wycofuje się z potępienia ideologii LGBT

Rada Powiatu w Mielcu wycofała się z podjętego wcześniej stanowiska w sprawie „powstrzymania ideologii LGBT przez wspólnotę samorządową”.

Wniosek o wycofanie ze stanowiska w sprawie ideologii LGBT zgłosił Kazimierz Gacek, wiceprzewodniczący Rady Powiatu.
„Jesteście tchórzami”

– Myślę, że to nie LGBT decyduje o kształcie naszego powiatu i Polski. Wpływają na to zupełnie inne kwestie. Stanowisko, które przyjęliśmy, w mojej ocenie, stygmatyzuje. Nic z rzeczy, które zawarliśmy w tym oświadczeniu, się nie wydarzyło i się nie zdarzy. Nie było latarników. Nikt nie widział żadnych gorszycieli w szkołach. Nie było niczego, co by wskazywało na słuszność tego stanowiska – oświadczył radny Gacek.

Głosowanie w sprawie wycofania się ze stanowiska odbyło się na ostatniej sesji Rady Powiatu. Zdecydowanie przeciwko był klub radnych PiS.

– Co się stało, że państwo radni tak radykalnie zmienili zdanie? Mnie to strasznie ciekawi i boli. W ub.r. obchodziliśmy setną rocznicę urodzin Jana Pawła II. Ja bym się trochę bał na waszym miejscu.  Ta ideologia idzie bardzo daleko, deprawuje dzieci, a to jest karalne. Zastanówcie się co robicie, w jakim kierunku idziecie. Jesteście tchórzami – grzmiał radny PiS, Marek Kamiński.
Dla argumentacji swojej tezy odczytał on fragmenty dokumentu „Standardy edukacji seksualnej w Europie” wydanego w 2010 r. przez WHO.

„Bicie piany”

Odpowiedzi ze strony rządzącej nie było. Radny Gacek jedynie złożył wniosek o zamknięcie dyskusji.

– Padło w tej sprawie wystarczająco dużo słów. Dalsza dyskusja będzie tylko biciem piany i tańcem wokół swego elektoratu – tłumaczył Gacek.

– Jak można zamykać formalnie dyskusję w momencie, kiedy radni chcą się wypowiedzieć? Gdzie tu tolerancja i swoboda wypowiedzi? To stanowisko nikogo nie dyskryminuje, zachowuje standardy tolerancji, nie łamie prawa, jest zgodnie z naszą tradycją. W czym jest więc problem? – irytował się radny PiS, Waldemar Barnaś.
Symbol LGBT

Na pytanie to nie uzyskał odpowiedzi. Rada Powiatu stosunkiem głosów 13-12 przegłosowała wycofała się z potępienia ideologii LGBT. W następnym punkcie sesji podjęto stanowisko „w sprawie przeciwdziałania i zapobiegania demoralizacji dzieci i młodzieży”.

 – Można było zostawić jedno stanowisko i przyjąć drugie. Ale podejrzewam, że przeszkadza wam symbol LGBT – podsumował szef klubu PiS, były starosta, Zbigniew Tymuła.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.