Stal wygrywa w Bielsku-Białej i melduje się na drugim miejscu tabeli I ligi

Piłkarze mieleckiej Stali udanie zainaugurowali dziś (02.03) wiosenną rundę sezonu 2018/19 Fortuna 1 Ligi. Biało-niebiescy wygrali w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 2:0. To już ósme z rzędu zwycięstwo mielczan w tym sezonie, które dodatkowo winduje ich na drugie miejsce w tabeli.

Mecz rozpoczął się od ataków gospodarzy, ale z czasem do sytuacji zaczęli dochodzić i mielczanie. Jedną z okazji do strzelenia gola miał Mendy, który po rzucie rożnym trafił w słupek. Powinien być również rzut karny dla FKS, ale sędzia nie zauważył zagrania ręką piłkarza Podbeskidzia.

W drugiej połowie nie brakowało ciekawych akcji z obu stron. Skuteczniejsza okazała się Stal. W 84. minucie Krystian Getinger strzałem po ziemi zdobył bramkę na 1:0. Kilka minut później na 2:0 sprytnym strzałem głową podwyższył debiutujący w barwach Stali, Łukasz Janoszka (na zdjęciu).