Pościg za pijanym motocyklistą
Kiedy policjanci z wydziału ruchu drogowego mieleckiej komendy w Trześń podali sygnał do zatrzymania motocykliście, nie spodziewali się takiego przebiegu wydarzeń, jaki nastąpił.

Otóż okazało się, że kierujący jednośladem na widok policyjnego samochodu zawrócił i pojechał w przeciwnym kierunku. Mundurowi podjęli za nim pościg. Motocyklistę udało im się zatrzymać dopiero po przejechaniu kilkunastu kilometrów. Kierującym okazał się 22-letni mieszkaniec gminy Mielec.
Od mężczyzny policjanci wyczuli alkohol. Potwierdziło to urządzenie do pomiaru stanu trzeźwości, które wykazało u motocyklisty ponad promil alkoholu. W policyjnych bazach danych funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany nie posiada uprawnień do kierowania motocyklem.
Zebrany materiał dowodowy pozwolił przedstawić 22-latkowi zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości oraz niezatrzymanie się do kontroli. Motocyklista odpowie także za jazdę bez uprawnień. Mężczyzna przyznał się do stawianych mu zarzutów i złożył wyjaśnienia. Grozi mu do 5 lat więzienia.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.