Po co nowe etaty w weterynarii? Po to, żeby zatrudnić „kolesi” włodarzy?
Zatrudnienie weterynarzy w publicznej jednostce nie jest łatwe. Główną przeszkodą są niskie pensje. Dlatego opuszczają publiczne inspektoraty, po to by zasilić prywatny sektor, albo wyjechać zagranicę. W Mielcu sytuacja jest specyficzna. Powiat, który jest nr 1 na Podkarpaciu pod względem produkcji trzody chlewnej, powinien być szczególnie chroniony przez służby weterynaryjne.

Stąd decyzja starostwa o przekazaniu im pomieszczeń w budynku przy ul. Curie Skłodowskiej 8. Są też zapowiedzi dotyczące uruchomienia kolejnych etatów. W ślad za tym pojawiły się sugestie, że cała operacja ma na celu zatrudnienie „kolesi” włodarzy powiatu.
Jako osoba związana z rolnictwem chcę zaprotestować przeciwko nieuzasadnionej krytyce i fali hejtu, jaka wylewa się w tej sprawie. Biorą udział w tym niektórzy radni – oświadczył Zbigniew Działowski, członek Zarządu Powiatu. – Główną barierą w pozyskaniu do pracy lekarzy weterynarii jest wysokość ich wynagrodzenia, na które powiat nie ma wpływu. Inspekcja weterynaryjna jest w strukturach rządu.
Inny członek Zarządu Powiatu, Andrzej Chrabąszcz przypomina, że przedstawiciel wojewódzkiego lekarza weterynarii obiecał odpowiedzieć mu na pytanie dotyczące niskich pensji mieleckich weterynarii. – Wygląda na to, że zostałem zignorowany w bardzo ważnej sprawie – komentował Chrabąszcz. – Potrzeba nam nie tylko więcej etatów na naszej weterynarii, ale też i wyższych wynagrodzeń.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.