SZYDŁOWIEC. Zaginęła staruszka. Wielka akcja poszukiwawcza [ZDJĘCIE]
Kilkudziesięciu policjantów i strażaków poszukiwali w nocy 80-letniej mieszkanki Szydłowca. Wspierali ich w tym myśliwi i okoliczni mieszkańcy. Akcja zakończyła się happy endem. Kobietę odnaleziono w lesie. Zauważył ją jeden z druhów-ochotników.  

Do zdarzenia doszło w nocy. Wczoraj (14.07) przed godziną 23, dyżurny mieleckiej policji przyjął zgłoszenie o zaginięciu 80-letniej mieszkanki Szydłowca. Jak relacjonowała rodzina zaginionej, starsza kobieta wyszła z domu do lasu około godziny 19 i nie wróciła. Jej bliscy postanowili poszukać seniorki na własną rękę, ale kiedy to nie dawało efektu, postanowili powiadomić mielecką policję.

Ta do poszukiwań kobiety skierowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy wspieranych przez strażaków i mieszkańców. Do akcji wkroczyły również policyjne psy tropiące. Około godziny 1:30, siedzącą w lesie kobietę zauważył strażak ochotnik z Rzędzianowic. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia.

80-latka cała i zdrowia wróciła pod opiekę rodziny. Policjanci apelują do mieszkańców powiatu o opiekę nad osobami starszymi, szczególnie teraz podczas upałów. – Samodzielne wędrówki mogą stanowić zagrożenie dla zdrowia i życia osób w podeszłym wieku – przestrzegają mundurowi.
Akcja poszukiwawcza 80-letniej kobiety w Szydłowcu. Fot.: KPP Mielec.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.