FKS o krok od Ekstraklasy

Fot. stalmielec.com

Piłkarze mieleckiej Stali wygrali wczoraj (14.07) na swoim stadionie nieobliczalnym Chrobrym Głogów 1:0. Jedyną bramkę spotkania zdobył Maciej Domański.

Spotkanie lepiej rozpoczęli goście, ale pierwszą groźną akcję stworzyli mielczanie. W 12 minucie  zza pola karnego strzelał aktywny tego popołudnia Andreja Prokić, ale piłkę na rzut rożny sparował bramkarz rywali. Potem gra się wyrównała i pierwsze 45 minut skończyło się bez bramek.
Po przerwie przeważali gospodarze, ale głogowianie też nie zasypiali gruszek w popiele. W 56. minucie szczęśliwie, bo po rykoszecie, jedynego, jak się okazało, gola zdobył Maciej Domański. Wynik 1:0 został „dowieziony” do końca. Dzięki temu zwycięstwu FKS jest już o krok od powrotu na salony.

W piątek (17.07), o godzinie 17:40 mielczanie zmierzą się na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec (10. miejsce w tabeli). Jeśli uda im się to wygrać, awansują do wymarzonej Ekstraklasy.

32 kolejka Fortuna 1 Ligi, wtorek, 14 lipca 2020 r.
Stal MielecChrobry Głogów 1:0 (Domański 57’)
FKS: Jakub Wrąbel – Mateusz Żyro, Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić, Mateusz Mak, Szymon Stasik, Michał Żyro (86′ Robert Dadok), Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (46′ Maciej Domański), Krystian Getinger, Lukas Bielak. Widzów: 1 710.
31.kolejka Fortuna 1 Liga, piątek. 10 lipca 2020 r.
Sandecja Nowy SączStal Mielec: 2:1 (Nowak 44’)
FKS: Jakub Wrąbel – Mateusz Żyro, Maciej Domański, Maciej Urbańczyk, Mateusz Mak (69′ Andreja Prokić), Szymon Stasik, Michał Żyro, Bartosz Nowak, Grzegorz Tomasiewicz (79′ Robert Dadok), Mateusz Bodzioch (46′ Lukas Bielak), Krystian Getinger.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.