Skąd wzięła się skażona woda w kranach? „Nie wykluczamy, że ktoś coś podrzucił”
Na skutek wykrycia bakterii coli w  sieci wodociągowej Tuszyma z dnia na dzień wody pitnej zostały pozbawione wszystkie miejscowości gminy: Błonie, Podole, Kiełków, Zaborcze, Wylów, Przecław i Łączki Brzeskie, Tuszyma, Biały Bór i Rzemień. Dotknęło to także ulice Grabiową i Kolejową w Mielcu. Skąd wzięła się skażona woda w kranach mieszkańców?

W gminie Przecław cały czas czekają oficjalny komunikat Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Mielcu, który stwierdziłby zdatność wody do spożywania. Na chwilę obecną jest to możliwe we wszystkich miejscowościach gminy, ale po przegotowaniu jej przez minimum dwie minuty. Nie dotyczy to jednak Rzemienia oraz ulic Grabiowej i Kolejowej w Mielcu, gdzie woda nie nadaje się do spożycia nawet po przegotowaniu. Wodę zdatną do picia można pobrać przy tamtejszej jednostce OSP .
Skąd skażona woda w kranach mieszkańców? – Sytuacja jaka nas zastała, to skutek przestarzałych urządzeń wodociągowych w naszej gminie, choć nie można też wykluczyć innych okoliczności – mówiła Renata Siembab, burmistrz Przecławia. – Sieć ma już swoje lata. Nie można też wykluczyć, że ktoś coś podrzucił. Ale nie da się też ukryć innej sytuacji. Po tej stronie gminy, gdzie jest zanieczyszczona woda, w Łączkach Brzeskich nie ma kanalizacji. Po drugiej stronie sanitacja jest, ale tylko w Rzemieniu. 
O Mielec Lokalnie 3107 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.