PRZECŁAW: W Wisłoce znalazł szczątki mamuta [ZOBACZ ZDJĘCIA]

Mieszkaniec Przecławia, pan Krzysztof Strzępka, podczas spaceru nad Wisłoką, natknął się na szczątki, które najprawdopodobniej są fragmentem ciosu młodego mamuta.

Na cios zwierzęcia mężczyzna natknął się podczas spaceru w miejscowości Błonie. Przedmiot ten nie umknął jego czujnemu oku, gdyż, jak informuje, od dawna interesuje się tego typu tematami.

Dziś (31.07) wraz z panem Krzysztofem na miejsce znaleziska udała się burmistrz gminy Przecław, Renata Siembab wraz ze swym zastępcą, Grzegorzem Skrzypkiem. Na miejscu był również Jerzy Skrzypczak, dyrektor Muzeum Regionalnego w Mielcu. Znalezione bezcenne szczątki mamuta zostały zabezpieczone. Będą przedmiotem dalszych działań i konserwacji przez specjalistów.


Zdjęcia: Gmina Przecław
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

1 Komentarz

  1. Bardzo uczciwy znalazca nie każdy by tak postąpił. Należy się mu nagroda. Panie burmistrzu bonusik finansowy aż się prosi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.