Rewitalizacja linii Mielec – Padew Narodowa [WIDEO]

Kolejne 170 milionów w rewitalizację linii kolejowej

Ruszyła rewitalizacja linii kolejowej nr 25 na trasie Mielec – Padew Narodowy. Oficjalne otwarcie inwestycji odbyło się w piątek 01.04) w Chorzelowie.

Rewitalizacja linii Mielec – Padew ma kosztować prawie sto milionów złotych. Inwestycję realizować będzie spółka PKP Polskie Linie Kolejowe, z czego 85 procent mają pokryć fundusze unijne.
Pierwszy etap prac to usuwanie starych szyn, a także przebudowa kolidujących z pracami podziemnych instalacji i sieci napowietrznych.

Równolegle do prac torowych modernizacji poddane zostaną perony na stacji w Chorzelowie i na przystankach w Jaślanach i Tuszowie Narodowym.

W ramach inwestycji powstanie nowy wiadukt nad torami i ulicą Henryka Sienkiewicza w Mielcu. Ważnym elementem rewitalizacji, szczególnie dla kierowców, będzie przebudowa dwunastu przejazdów. Wszystkie prace mają zakończyć się za około rok.

– Myślę, że liczba pociągów pasażerskich znacznie się tu zwiększy, zarówno tych regionalnych jak i dalekobieżnych, bo takie deklaracje padały – mówił Władysław Ortyl, marszałek województwa, podkreślając znaczenie gospodarcze inwestycji.
Dzięki niej bowiem będzie lepsze połączenie podkarpackich stref ekonomicznych z innymi regionami. Odcinek Mielec – Padew Narodowa prowadzi do linii L79 łączącej się w Woli Baranowskiej z Linią Hutniczą-Szerokotorową i terminalem LHS. PKP PLK planuje modernizację tej linii.

Prace remontowe mają również odbywać się w tamtejszych terminalach przeładunkowych.

Przypomnijmy, że we wrześniu 2021 roku zakończyła się realizacja pierwszego etapu rewitalizacji linii kolejowej nr 25. Chodzi o odcinek Mielec – Dębica. Inwestycja kosztowała 323 mln zł netto.

Przebudowano 32 km torów i przystanki na całej trasie. W Mielcu powstały przede wszystkim nowe perony i przejście podziemne. Zmodernizowano przejazdy kolejowo-drogowe w Mielcu, Rzochowie, Rzemieniu, Pustkowie i Tuszymie.
Pociągi osobowe jadą teraz tam z prędkością 120 km/h a towarowe 80 km/h. Czas dojazdu z Mielca do Dębicy wynosi obecnie 35 minut.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.