Nie żyje Jan Myjak. Gmina Czermin w żałobie

Nie żyje Jan Myjak. Gmina Czermin w żałobie

Zmarł Jan Myjak, przewodniczący Rady Gminy i wieloletni prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Czerminie. Miał 58 lat. O jego śmierci powiadomił dziś na Facebooku wójt Sławomir Sidur.

Jan Myjak urodził się w 1964 roku w Borowej. Ukończył Zasadniczą Szkołę Zawodową w Zespole Szkół Technicznych w Mielcu i kursy zawodowe.
W latach 1979-1986 pracował w Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego PZL-Mielec. W 1986 r. przeszedł do Spółdzielni Usług Rolniczych w Czerminie, a od 1991 r. prowadził własne gospodarstwo rolne.

Od wielu lat aktywnie działał w samorządzie gminnym i Związku Ochotniczych Straży Pożarnych. Był radnym nieprzerwanie od 1990 roku, od czterech lat był przewodniczącym Rady Gminy.

Do OSP w Czerminie wstąpił w 1980 roku. W 2009 r. został prezesem tej jednostki. Funkcję tę pełnił aż do śmierci. W tym czasie był jednym z głównych koordynatorów akcji przeciwpowodziowych i usuwania skutków powodzi. Przyczynił się też do zakupu nowych samochodów strażackich.

Jan Myjak wyróżniony był między innymi: Złotym Znakiem Związku OSP RP, Złotym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa (dwa razy), Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa Medalem za Ofiarność i Odwagę oraz Odznaką Wzorowy Strażak.
Pogrzeb śp. Jana Myjaka odbędzie się w piątek (08.04). Msza św. żałobna odprawiona zostanie o godzinie 12 w kościele parafialnym w Czerminie.

– W imieniu samorządowców oraz pracowników Urzędu Gminy w Czerminie składam bliskim śp. Jana najszczersze wyrazy współczucia. Cześć jego pamięci – napisał wójt Sławomir Sidur.O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.