Dziesiątka najbardziej wpływowych w Mielcu 2021

Dziesiątka najbardziej wpływowych w Mielcu 2021

Jak co roku publikujemy dziesiątkę najbardziej wpływowych mielczan. Jest to oczywiście subiektywny ranking. Można się z nim zgadzać, albo nie

1. Marek Paprocki

  • Pozycja lidera wśród najbardziej wpływowych mielczan obroniona. Szef stowarzyszenia Razem dla Ziemi Mieleckiej, które „pociąga za sznurki” w samorządach miasta i powiatu. To on wylansował poprzedniego (Daniel Kozdęba) i obecnego prezydenta Mielca, Jacka Wiśniewskiego. Formalnie „tylko” przewodniczący Rady Powiatu i dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 w Mielcu.
2. Władysław Ortyl

Najbardziej wpływowi w Mielcu AD 2020

  • Marszałek województwa, czyli dysponent ogromnych pieniędzy unijnych. To również lider podkarpackich struktur Prawa i Sprawiedliwości. Jego wpływ na to co się dzieje w Mielcu jest nieco mniejszy niż jeszcze kilka lat temu, bowiem radni PiS w mieście i powiecie są w opozycji.

3. Jacek Wiśniewski

Najbardziej wpływowi w Mielcu AD 2020

  • Prezydent Mielca i wszystko powinno być jasne. W rankingu byłby wyżej, gdyby miał silne zaplecze w Radzie Miasta. Ma jednak z tym problem – w ostatnim czasie jakby coraz większy.
4. Tomasz Poręba

  • Poseł Parlamentu Europejskiego. Wysoko w krajowych struktur PiS, co wykorzystuje w pozyskiwaniu funduszy dla Mielca.  Mówi się, że to nieformalny prezes klubu FKS Stal.

5. Bogdan Bieniek

  • Przewodniczący Rady Miasta. Lider komitetu Nasz Mielec, które współrządzi miastem i powiatem. A przy okazji dyrektor Wydziału Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami w starostwie.

6. Stanisław Lonczak

  • Starosta powiatu mieleckiego.

7. Fryderyk Kapinos

  • Poseł PiS. Jako że jego formacja rządzi w kraju, jego możliwości powinny być znaczące.

8. Krystyna Skowrońska

  • Posłanka Platformy Obywatelskiej.
9. Waldemar Barnaś

  • Dyrektor mieleckiego oddziału Agencji Rozwoju Przemysłu, która zarządza strefą ekonomiczną; radny powiatowy, jeden z liderów PiS.

10. Radosław Swół

  • Szef klubu radnych miejskich PiS, lider opozycji wobec prezydenta Mielca, prezes dużej firmy z terenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.