Przyjdź na Polanę Niezłomnych, upamiętnij bohaterów z NSZ
Stowarzyszenia „Prawda i Pamięć” zaprasza wszystkich w sobotę (23.09) o godzinie 16 na Polanę Niezłomnych w Szydłowcu koło Mielca, gdzie odbędą się uroczystości związane z 75-leciem utworzenia Narodowych Sił Zbrojnych. Inicjatorem obchodów jest prezes stowarzyszenia, Piotr Pszeniczny.
 W programie wydarzenia: warta honorowa, zapalenie zniczy, odtworzenie przysięgi i modlitwa NSZ, krótka prelekcja i partyzanckie ognisko. Będzie też poczęstunek. Tym razem nie będzie to grochówka wojskowa, tylko bigos z dziczyzną, a więc taka potrawa, jakimi żywili się partyzanci. – Chcemy również podsumować mijający rok i omówić plany na przyszłość. Z tym, że chcemy to zrobić w takiej luźnej atmosferze – zaznacza Romuald Rzeszutek ze stowarzyszenia „Prawda i Pamięć”.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.