Czy opóźnienie rozpoczęcia budowy nowej hali sportowej jest celowe?
Budowa nowej hali widowiskowo-sportowej miała rozpocząć się już w tym roku. Tymczasem nawet nie wyłoniono wykonawcy tej największej inwestycji w mieście. To może skutkować nie tylko późniejszym terminem rozpoczęcia i zakończenia prac, co wyższymi kosztami przedsięwzięcia.
Radnym PiS, którzy stoją za inwestycją, puszczają nerwy. Na zorganizowanej w miejscu wyburzonej „Hangar Areny” konferencji prasowej nie szczędzili gorzkich słów pod adresem władz miasta:
– Podczas podpisania umowy o dofinansowanie budowy hali panowie prezydenci publicznie złożyli deklarację dotyczącą terminu ogłoszenia przetargu i rozpoczęcia inwestycji. Dziś wiadomo, że pierwsza cześć obietnicy nie została spełniona, a druga jest zagrożona – grzmiał radny PiS Krzysztof Szostak. – My w tej sprawie zrobiliśmy wszystko co należało, a nawet znacznie więcej. Zabezpieczyliśmy środki na tę inwestycję, skutecznie lobbowaliśmy na rzecz pozyskania 17 mln zł na ten cel – wyliczał.
W podobnym tonie wypowiadała się radna PiS, Danuta Pazdro: – O budowę hali walczyliśmy bardzo długo. Dlatego jest to takie nasze oczko w głowie. Przykro jest nam więc, że nic w tym temacie nie dzieje. Od pół roku jest jakieś dziwne milczenie. To bardzo niepokojące. Martwimy się, co będzie z przetargiem, co się dzieje z projektem. Dlaczego czekamy? Na co czekamy? – pytała radna Pazdro.
Wiceprezydent miasta, Tadeusz Siemek w rozmowie z dziennikarzami przyznał, że opóźnienia są: – Dokumentacja dotycząca inwestycji jest obszerna, wymaga czasu i dokładnego sprawdzenia – przekonuje. – Państwo radni podawali jako negatywny przykład przebudowę stadionu (inwestycja okazała się bublem – od red.). Nie chcemy tego powtórzyć. Wolę, żeby mówiono o mnie, że nie dotrzymałem słowa w kwestii terminu, niż wydać te 100 mln zł w sposób niegospodarny.
W ostatnim komunikacie Urząd Miasta powiadomił o ogłoszeniu przetargu na wykonawcę budowy hali. Otwarcie ofert zaplanowano na 27 października. – Procedura przygotowania do realizacji tej olbrzymiej inwestycji była żmudna i długotrwała, ale był to niezbędny warunek do tego, aby by prace przy budowie nowej hali mogły ruszyć jak najszybciej – czytamy w informacji mieleckiego magistratu.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.