Pozew przeciwko dyrekcji szpitala

Związki zawodowe pielęgniarek, położnych i personelu technicznego w Szpitalu Powiatowym w Mielcu złożyły pozew zbiorowy przeciwko swemu pracodawcy. Powodem tego stanu rzeczy jest nie spełnienie przez dyrekcję placówki jednego z punktów zawartego półtora roku temu porozumienia. Chodzi o zapis mówiący o corocznych negocjowaniu podwyżek.

Do podpisania porozumienia między protestującymi pracownikami a ówczesnym dyrektorem szpitala, Leszkiem Kołaczem doszło w styczniu ubiegłego roku. Związkowcom udało się wywalczyć podwyżki dla 740 pielęgniarek, położnych i personelu technicznego.

Pracownicy, których miesięczna stawka zasadnicza wynosiła poniżej 2451 zł, otrzymali 125 zł brutto więcej. W przypadku zarabiających w przedziale 2451 – 3000 zł był to wzrost o 60 zł brutto. Ustalono także, że 30 kwietnia każdego roku będą się odbywać negocjacje podwyżek uposażeń dla tzw. personelu średniego i niższego szpitala. Związkowcy twierdzą, że w tym roku punkt ten nie został zrealizowany. Dlatego postanowili pójść do sądu.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.