Młoda oszustka okradła 87-letnią mielczankę

Pozbawiła 87-letnią mielczankę oszczędności

Kolejna seniorka padła ofiarą oszustów. Policjanci szukają kobietę, która podając się za pracownika poczty, a kolejno za pielęgniarkę, okradła 87-letnią mielczankę.

Młoda kobieta zapukała wczoraj do drzwi staruszki, oświadczając że ma dostarczyć jej przesyłkę, a potem ją zbadać. 87-latka wpuściła ją do środka.
Kobieta zapytała starszą panią o „odcinek emerytury” oraz czy posiada pieniądze w kwocie dwustu złotych. Starsza kobieta wyciągnęła szkatułkę z pieniędzmi, dokumentami oraz pamiątkami rodzinnymi w których znajdowało się blisko czterdzieści tysięcy złotych

Gdy staruszka odwróciła się, sprawczyni kradzieży zabrała szkatułkę i wybiegła z mieszkania. W ten sposób 87-letnia kobieta straciła  oszczędności.

Policjanci apelują do mieszkańców o rozsądek i ostrożność w kontaktach z nieznajomymi. – Pod żadnym pozorem nie wpuszczajmy do mieszkania obcych osób – podkreślają mundurowi.
Funkcjonariusze zwracają także uwagę, na to jak ważna jest czujność sąsiedzka. O każdej próbie oszustwa należy informować policję pod nr tel. 112.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.