Ukradli quada w Zdziarcu. Teraz grozi im więzienie

Policja schwytała sprawców włamania w Podborzu

Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży quada, do której doszło kilka dni temu w Zdziarcu. To dwaj 25-letni mieszkańcy powiatu dąbrowskiego. Jeden z nich był poszukiwany w celu odbycia kary pozbawienia wolności.

Do kradzieży quada doszło pod koniec października w Zdziarcu, koło Radomyśla Wielkiego.
Pojazd o wartości 13 tysięcy złotych zniknął z jednej z tamtejszych posesji. Oprócz pojazdu skradziono także kask oraz kilkadziesiąt litrów paliwa.

Policjanci we współpracy ze zgłaszającym ustalili kto może być sprawcą. Następnie udali się do sąsiedniego powiatu dąbrowskiego. Tam zatrzymali dwóch 25-letnich mężczyzn i odzyskali quada.

Podczas zatrzymania jeden z mężczyzn zaczął uciekać. Funkcjonariusze szybko schwytali go.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach okazało się, że próba ucieczki miała związek z tym, że unikał on odbycia kary pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.
Drugiego ze sprawców kradzieży objęto  policyjnym dozorem oraz środkiem zapobiegawczym w postaci zakazu opuszczania kraju. Jego towarzysza policjanci doprowadzili do zakładu karnego.

Obaj przyznali się do kradzieży i złożyli wyjaśnienia.  Grozi im do 5 lat pozbawienia wolności.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.