Przed nami festyn charytatywny dla Filipka

Filipek nie został sam. Walczą o niego też strażacy

Rodzice małego Filipka Biesia z gminy Przecław nie zostali sami.  W sieci trwa zbiórka środków na pomoc chłopcu, który urodził się bez wykształconych rączek. W niedzielę (13.11), o godzinie 12 na stadionie w Przecławiu odbędzie się dla niego festyn charytatywny.

O dramacie Filipka Biesia i jego rodziców pisaliśmy już na portalu mieleclokalnie.pl.  Przypomnijmy, że chłopiec urodził się 18 miesięcy temu bez wykształconych rączek, co blokuje jego rozwój.
Pojawiła się już u niego znaczna asymetria ciała, kolejne deformacje to kwestia czasu. Tylko kosztowna operacja daje mu szanse na w miarę normalne życie.

 – Pracujemy nad poprawą sprawności naszego synka dzięki rehabilitacji. Sukcesywnie stawia pierwsze w swoim życiu kroki. Niestety każda czynność jest dla niego o wiele trudniejsza. Wiemy, że bez sprawnych rączek synek będzie niepełnosprawny do końca życia. Z czasem każda czynność będzie trudna, a z czasem pewnie i niemożliwa – przekazuje mama Filipka.

Szansę na normalne życie chłopca daje tylko operacja. Jej koszty są jednak gigantyczne. Rodzice chłopca nie zostali jednak sami. W serwisie siepomaga.pl trwa zbiórka środków na pomoc chłopcu.

Z kolei na Facebooku powstała i sprawnie działa specjalna grupa „Licytacje dla Filipka”.
W pomoc zaangażowali się też strażacy ochotnicy. Zorganizowali akcję Heart Challange. Polega na tym, że wykonują dziesięć pompek, nagrywają to, wrzucają na swój Facebook i wpłaca na konto Filipka minimum 10 zł. Następnie nominuje się do wyzwania trzy jednostki, podmioty, bądź osoby.

Do akcji włączyli się również pracownicy placówek publicznych z terenu gminy Przecław i nie tylko.

W niedzielę (13.11), o godzinie 12 na stadionie sportowym w Przecławiu odbędzie się festyn charytatywny „Razem dla Filipka”. W programie wydarzenia wiele atrakcji, w tym między innymi:

  • mecz piłkarski Team Przecław – Stal Mielec,
  • pokaz Football Freestyle,
  • dmuchańce,
  • licytacje koszulek i gadżetów,
  • zabawa fantowa,
  • przeciąganie liny,
  • pokaz broni i pojazdów militarnych.
Przed nami festyn charytatywny dla Filipka
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.