Olek z Dobrynina znalazł prawdziwka giganta

Olek z Dobrynina znalazł borowika giganta

Pani Brygida Rusin wraz z synkiem Aleksandrem na spacerze natknęli się na gigantycznego prawdziwka. Waga grzyba to 1270 gramów, natomiast średnica jego kapelusza – 28 cm.

Do zdarzenia doszło w Dobryninie, mniej więcej w połowie drogi między Kolbuszową a Mielcem.
– Rósł sobie na łące samotny i trafiliśmy na niego z Olkiem nie będąc na grzybach. Był to zupełny przypadek. I duże zaskoczenie, bo w naszych okolicach praktycznie ostatnio nie ma grzybów… Muszę przyznać, że jest to bardzo dorodny borowik. Pierwszy raz w życiu z takim mam do czynienia – wspomina pani Brygida Rusin.

Olek z Dobrynina znalazł prawdziwka giganta
Olek z borowikiem gigantem.

Kilka dni wcześniej jeszcze większego wyczynu dokonał pan Janusz Kornaga w Horyńcu-Zdroju. Mężczyzna „upolował” prawdziwka o wadze 2,3 kg.
Sezon na grzyby w Polsce trwa od czerwca do później jesieni. Jego szczyt następuje właśnie teraz.

Udanemu grzybobraniu sprzyjają opady deszczu, których w ciągu ostatnich dni w regionie nie brakuje. Leśnicy i inni specjaliści przypominają jednak, że należy zbierać tylko te grzyby, co do których jesteśmy pewni na sto procent, że są jadalne.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.