„Przeżyjmy to jeszcze raz” Wyjątkowy projekt MBO

"Przeżyjmy to jeszcze raz" Wyjątkowy projekt MBO

„Przeżyjmy to jeszcze raz” – to jeden z projektów budżetu obywatelskiego na 2023 rok. Jego celem jest upamiętnienie pierwszego tytułu Mistrza Polski piłkarzy Stali Mielec. Okazja będzie wyjątkowa, bo w przyszłym roku będziemy obchodzić półwiecze tego wydarzenia.
Sezon 1972/1973 zapisał się na kartach historii Stal Mielec. Wtedy właśnie FKS po raz pierwszy sięgnął po Mistrzostwo Polski. 50-lecie zdobycia tego trofeum będziemy obchodzić 24 czerwca 2023 roku.

Jest szansa na wyjątkowe uczczenie tej rocznicy, bo wiem projekt „Mistrzowski jubileusz. Przeżyjmy to jeszcze raz” znalazł się wśród propozycji do Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego na 2023 r.

Przedsięwzięcie zakłada organizację na stadionie otwartej imprezy dla mieszkańców. Obejmuje ona organizację meczu towarzyskiego oraz projekcję archiwalnych materiałów filmowych na telebimach ustawionych na stadionie. Odbyłyby się też spotkania z wybitnymi piłkarzami mieleckiego klubu.
Planuje się także odsłonięcie wykonanego na tą okoliczność panelu/pylonu upamiętniającego składy drużyn, które zdobyły Mistrzostwo Polski w 1973 i 1976 roku. Impreza ma mieć charakter festynu – na trybunach będą stoiska gastronomiczne. Przewidziano także atrakcje i konkursy dla dzieci.

Jednak czy tak się stanie, zdecydują mieszkańcy w głosowaniu nad MBO, które potrwa do piątku (30.09). Wybierać projekty można w trybie elektronicznym – TUTAJ lub za pomocą papierowych kart.

Mielczanie zagłosują nad budżetem obywatelskim

 

 

Do głosowania za projektem, którego celem jest upamiętnienie pierwszego tytułu mistrzowskiego FKS Stal Mielec, zachęca prezes tego klubu, Jacek Klimek:

 – Chcielibyśmy, aby młodzież, która nie przeżyła tego na żywo, pozyskała tę  piękną historię. Jest to dla nas bardzo ważne. Mowa o naszej tradycji i naszej legendzie. To nasze DNA. A więc głosujcie.

Podobnie wypowiada się Mirosława Gorazd, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji:

– Zachęcam do zagłosowania na ten projekt, który pozwoli nam na nowo przeżyć nam emocje sprzed 50. lat. Czasu jest niewiele – podkreśla.
Drugi i jak na razie ostatni tytuł mistrzowski piłkarze mieleckiej Stali zdobyli w 1976 r. W tym samym roku, jesienią FKS jak równy z równy walczył z piłkarską potęgą Europy – Realem Madryt.

Według wielu historyków futbolu i dziennikarzy ten mecz mogło w Mielcu obejrzeć nawet 40 tysięcy osób. I liczba ta wcale nie musi był przesadzona. Wystarczy rzut oka na archiwalne zdjęcia.
"Przeżyjmy to jeszcze raz" Wyjątkowy projekt MBO
Fot.: FKS Stal Mielec.
O Mielec Lokalnie 3117 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.