MIELEC. Złapali podpalacza

Policjanci  zatrzymali sprawcę popaleń, do których doszło miesiąc temu przy ulicach Pisarka i Ducha Świętego w Mielcu. To 38-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki.

Do zdarzenia doszło 31 lipca. Tej nocy strażacy dwa razy wyjeżdżali do pożaru kontenerów na śmieci oraz wiaty śmietnikowej na ulicy Ducha Świętego i Pisarka w Mielcu. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę podpaleń. Okazał się nim 38-letni mieszkaniec gminy Radomyśl Wielki.

Mężczyzna przyznał się do podpaleń. Wyjaśnił również, że często zbiera butelki i złom pozostawiony w altanach śmietnikowych, co pozwala mu na zdobycie pieniędzy. Tego dnia, kiedy doszło do podpaleń był pod wpływem alkoholu, więc nie potrafi do końca wytłumaczyć swojego postępowania.
Zarządca uszkodzonego mienia wycenił straty powstałe w wyniku pożaru na kwotę 2500 złotych. Podpalacz wyraził chęć odpracowania szkód, które wyrządził, a także za pośrednictwem mieleckich policjantów złożył do prokuratora wniosek o możliwość dobrowolnego poddania się karze.
O Mielec Lokalnie 3110 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.