Mielec bez kasy na zieloną energię
Każdy mieszkaniec Mielca, który liczył na pozyskanie dotację na odnawialne źródła energii, będzie musiał o tym zapomnieć. Nie ma na to pieniędzy. Mielecki wniosek zakwalifikowano dopiero na 31. miejscu, i to… listy rezerwowej programu, który koordynuje Podkarpacki Urząd Marszałkowski. Nie ma więc żadnych szans na pozyskanie pieniędzy dla Mielca z tego funduszu.
– Zdajemy sobie sprawę, że mieszkańcy są bardzo rozczarowani. My również. Włożyliśmy w to mnóstwo pracy. Nie mieliśmy wpływu na to ile punktów otrzymamy, bo nie decydowała jakość merytoryczna – mówi Agnieszka Kopera, kierownik Referatu Pozyskiwania Funduszy w Urzędzie Miasta.
– Większość mieszkańców wnioskowała o dotacje na instalacje fotowoltaiczne, tymczasem bardziej promowane były pompy ciepła i piece na biomasę. Mieszkańcy, którzy ubiegali się o dotację, wpłacili po 2 tys. zł zaliczki. Pieniądze te na pewno do nich wrócą – zapewnia kierownik Kopera.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.