Dramatyczny stan SCK. Może lepiej wyburzyć go i postawić od nowa?

Co z budynkiem Samorządowego Centrum Kultury? "Grozi zawaleniem"
Budynek Samorządowego Centrum Kultury powstał jeszcze w czasach stalinowskich. Był wielokrotnie remontowany, ale niewiele to dało. Jest tak źle, że część sal jest wyłączona z użytkowania.
Fatalny stan SCK widać m.in. w niższych kondygnacjach, gdzie królują grzyb i wilgoć. Dodatkowo nie ma tam wentylacji. I to wszystko w pomieszczeniach,  w których jest cały sprzęt: wyposażenie, stroje, obuwie itd. Kwestią czasu jest więc kiedy to zacznie gnić. Po sąsiedzku znajdują się sale, które służą zespołów SCK do prób i ćwiczeń. – Tam jest tak źle, że nie można w ogóle wprowadzać ludzi, bo naraża się ich na choroby! Kto będzie potem im płacił odszkodowania? – pyta zirytowana radna Danuta Pazdro.
Wiceprezydent Tadeusz Siemek przyznaje, że z SCK jest problem: – Prawdą jest, że budynek ten jest w stanie ciężkim – mówi wprost. – Wymaga on „wpompowania” wielu milionów. Najpilniejsze tematy związane są z salą baletową i odwodnieniem dolnych kondygnacji obiektu. Ten problem nawarstwia się od lat, w zasadzie od początku istnienia SCK. Ktoś kiedyś tak to przewidział, i tak już zostało.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

2 Komentarze

  1. Kogoś chyba powaliło !
    Wyburzyć wszystko co z Mielcem związane i co ?? – postawić nowoczesną „szopę” bo tak by się to skończyło ??? a być może siedzibę kolejnego banku, nowoczesnego wieśmaka itp ?
    Na świecie ludzie/społeczności całe walczą o to by zachować kulturę/sztukę/historię/atmosferę miejsca/miasta a tu słyszę, że należy wszystko burzyć.
    Nie jest tak przypadkiem, że całe społeczności ktoś wodzi za nos, żeby wyjałowić pamięć, pozbawić elementów identyfikacji społecznej ???

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.