To już koniec. Nie ma pieniędzy ma budowę wieży z figurą Maryi
W kasie miasta nie ma już ani grosza na budowę 18-metrowej wieży widokowej, której uwieńczeniem miała być wielka figura patronki miasta – Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
Na budowlę w tegorocznym budżecie miasta zapisano 1 150 000 zł. Połowę z tej kwoty radni przekazali na zakup aparatu RTG dla Szpitala Powiatowego. Reszta trafiła na promocję miasta poprzez piłkę nożną.  – Uważamy, że jest to bardzo dobra inwestycja, miasto jest i będzie bardzo dobrze promowane przez nasz pierwszoligowy klub piłkarski – zapewniał Mariusz Ryniewicz, szef klubu radnych PiS.
Pieniądze te jednak nie trafią wprost w formie dotacji, tylko jako wydatek na promocję miasta. – Z tą pierwszą formą przekazania środków wiązało się ryzyko zakwestionowania tego jako pomoc publiczną – zaznaczył Ryniewicz. – Dlatego zamiast dotacji będzie wydatek na promocję poprzez piłkę nożną.
O Mielec Lokalnie 3113 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.