Kradli elementy instalacji fotowoltaicznej w Podborzu

Kradli elementy instalacji fotowoltaicznej w Podborzu

Kradli części instalacji fotowoltaicznej w Podborzu, a potem sprzedawali je na terenie gminy Radomyśl Wielki. Policja zatrzymała osoby, które brały udział w tym procederze. Grozi im więzienie.
Do kradzieży dochodziło na przełomie maja i czerwca tego roku, na polu w Podborzu. Ginęły przewody instalacji fotowoltaicznej. Właściciel urządzenia poniósł straty na ponad 150 tysięcy złotych.

Policjanci szybko ustalili sprawców przestępstwa. Zatrzymali trzech mężczyzn w wieku od 30 do 42 lat. Wszyscy są mieszkańcami gminy Radomyśl Wielki. Przyznali się do kradzieży i złożyli wyjaśnienia.

Śledczy ustalili, że mężczyźni, którzy ukradli elementy instalacji, przekazali je dwóm innym osobom, które sprzedały je na terenie radomyskiej gminy.

Zarówno kobieta, jak i mężczyzna, bo o nich mowa, zostali zatrzymani. Usłyszeli zarzut paserstwa. Przyznali się do tego i złożyli wyjaśnienia.
W sprawie trwają dalsze czynności. Zarówno za kradzież, jak i za przestępstwo paserstwa podejrzanym grozi do pięciu lat więzienia.
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.