Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 3

Miliony na koncie FKS Stal Mielec. Klub uratowany

W trzeciej, przedostatniej części naszego podsumowania 2020 roku przypominamy czołowe mieleckie wydarzenia lipca, sierpnia i września.

Lipiec

 • Lipa Świętego Jana Nepomucena z Dulczy Wielkiej została Drzewem Roku 2020 w konkursie Klub Gaja. Nie byłoby tego, gdyby nie mobilizacja lokalnej społeczności. Dzięki temu lipa z małej wioski uzyskała 15346 głosów.
 • Jacek O., były prezes FKS Stal Mielec, został aresztowany na trzy miesiące za posiadanie i rozpowszechnianie treści pedofilskich i zoofilskich. Zatrzymanie to miało związek ze śledztwem Prokuratury Okręgowej w Siedlcach.
 • Państwowa Komisja Wyborcza podała oficjalne wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich. Ponad 71 procent mieszkańców powiatu mieleckiego głosowała na Andrzeja Dudę.
 • Do Urzędu Miasta wpłynął wniosek o nadanie rondu przy bramie głównej Specjalnej Strefy Ekonomicznej imienia Tadeusza Ryczaja, wieloletniego dyrektora Wytwórni Sprzętu Komunikacyjnego w Mielcu. Pod apelem w tej sprawie podpisała się zdecydowana większość przewodniczących rad osiedli.
 • Stal Mielec w krajowej elicie. Spełniło się marzenie kibiców. Piłkarze FKS rozgromili Zagłębie Sosnowiec 0-3 i na kolejkę przed końcem sezonu zapewnili sobie awans do wymarzonej Ekstraklasy. Dwie bramki zdobył Michał Żyro.
 • W rejonie skrzyżowania ulic Szarych Szeregów i Powstańców Warszawy, na osiedlu Smoczka, otwarto do użytku „Pumptrack”. To specjalnie przygotowany tor łączący jazdę jednośladem i wszechstronny trening. Inwestycję zrealizowano w ramach Mieleckiego Budżetu Obywatelskiego.
 • Zarząd FKS Stal Mielec nie przedłużył umowy z trenerem Dariuszem Marcem. Powodem, jak czytamy w komunikacie klubu, jest różnica oczekiwań w zakresie doboru członków sztabu szkoleniowego. Decyzja ta zszokowała wielu kibiców. Marca zastąpił Dariusz Skrzypczak.
 • Mieszkaniec Przecławia, pan Krzysztof Strzępka, podczas spaceru nad Wisłoką, natknął się na szczątki, które są fragmentem ciosu mamuta.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 3

Sierpień

 • Są pieniądze na budowę wiaduktu nad ulicą Sienkiewicza i modernizację linii kolejowej nr 25 od Mielca do Padwi Narodowej. Potwierdził to prezes PKP Polskich Linii Kolejowych S.A., Ireneusz Merchel. Koszt projektu to 160 mln zł.
 • Pierwsza ofiara COVID-19 w powiecie mieleckim. Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie powiadomiła, że w Szpitalu Klinicznym Nr 1, w Klinice Anestezjologii i Intensywnej Terapii, w Lublinie zmarła mieszkanka powiatu mieleckiego, która była zakażona koronawirusem.
 • Po 24 latach przerwy na stadion w Mielcu wróciła najwyższa klasa rozgrywkowa. Nie był to powrót udany. Piłkarze Stali zasłużenie przegrali z Górnikiem Zabrze 0:2.  Swój udział w zwycięstwie gości miał była gwiazda FKS, Bartosz Nowak.
 • Swój żywot zakończyło mieleckie Tesco. Pracę straciło kilkadziesiąt osób. Obiekty o powierzchni około 10 tysięcy metrów kwadratowych, które przez lata służyły klientom, stoją puste.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 3
Wrzesień

 • Wznowiono ruch torowy na odcinku Mielec – Kochanówka Pustków. Chodzi o transport towarowy. Następnym, finalnym już etapem rewitalizacji kolei będzie uruchomienie na całej linii nr 25 aż do Dębicy pociągów pasażerskich.
 • W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu oddano do użytku nowy, gruntownie wyremontowany Oddział Położniczo-Noworodkowy. Kosztowało to 1 mln zł.
 • Oddano do użytku budynek Przedszkola Miejskiego nr 20 na osiedlu Smoczka w Mielcu – najnowocześniejszej tego typu placówki na Podkarpaciu. Koszt zadania – 16 mln zł.
 • Zakończyła się przebudowa ulicy Wojska Polskiego, reprezentacyjnej drogi na terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu. Koszt przedsięwzięcia przekroczył dziewięć milionów złotych.
 • Szpital wstrzymał zabiegi planowe. Dotyczy to oddziałów: chirurgii ogólnej, neurochirurgii, ortopedii, urologii oraz chirurgii naczyniowej. To efekt pojawienia się tam koronawirusa.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 3

 • Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Mielcu poinformował o zamknięciu  niecki rekreacyjnej pływalni krytej przy ulicy Powstańców Warszawy. Wszystko wskazuje na to, że zdarzył się tam „incydent kałowy”, nie pierwszy w ostatnim czasie.
 • Do Starostwa Powiatowego w Mielcu wpłynął wniosek o wydanie zezwolenia na wycięcie 33 drzew rosnących wzdłuż Alei Niepodległości. Ich usuniecie planuje Urząd Miasta.
 • Andrzej Głaz, wójt gminy Tuszów Narodowy poinformował o złożeniu pozwu przeciwko Bartowi Staszewskiemu, który przy wlocie do Tuszowa Narodowa zrobił sobie zdjęcie ze znakiem drogowym „strefa wolna od LGBT”.
O Mielec Lokalnie 3116 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.