Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 2

Wybieramy Mieleckie Pozytywy 2020 roku

Zapraszamy na drugą część naszego podsumowania 2020 roku. Tym razem przypominamy najważniejsze newsy kwietnia, maja i czerwca.
Kwiecień

 • Pani Małgorzata Kamińska, emerytowana nauczycielka z Mielca, wygrała ostatni odcinek popularnego teleturnieju „Jeden z dziesięciu” emitowanego w TVP 1. To nie jedyny sukces mieszkańców powiatu mieleckiego w tym turnieju. Wcześniej wygrał go również Bartosz Dziekan z Mielca, do finału doszedł natomiast Krzysztof Babiarz z Radomyśla Wielkiego.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 2

 • Jeden z zakładów Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu zgłosił zwolnienie z pracy 350 osób. Miało to  związek z recesją gospodarczą, która jest konsekwencją epidemii koronawirusa.
 • Starostwo Powiatowe w Mielcu poinformowało o dymisji Józefa Więcława, dyrektora Szpitala Specjalistycznego. Obowiązki szefa lecznicy przejął dotychczasowy zastępca dyrektora do spraw ekonomicznych, Zbigniew Torbus.

Maj

  • Zarząd Powiatu w trybie natychmiastowym odwołał Elżbietę Wyparło z funkcji dyrektora Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu. Wicestarosta Andrzej Bryła zarzucał byłej już dyrektorce nieprawidłowości związane z płatnościami.
  • W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu działa już Punkt Pobrań Materiału Biologicznego. Jest on skierowany do osób podejrzewanych o nosicielstwo SARS-CoV-2 lub chorych, których trzeba zbadać w kierunku koronawirusa. Nie jest on przeznaczony dla każdego, tylko głównie dla osób przebywających na kwarantannie.
 • Kolejne firmy z terenu Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Mielcu powiadomiły Powiatowy Urząd Pracy o zamiarze przeprowadzenia zwolnień grupowych. Łącznie pracę miało tam stracić 1050 osób. Redukcja zatrudnienia ma odbywać się stopniowo przez kilka miesięcy.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 2

 • Budowa nowego mostu na Wisłoce dobiegła końca. Na przeprawę mieszkańcy miasta i okolic czekają od dziesięcioleci. Do tej pory jedyny taki obiekt w Mielcu zlokalizowany był w ciągu ulicy Legionów. I przeważnie jest on zakorkowany. Inne takie konstrukcje w powiecie mieleckim znajdują się w Gawłuszowicach, Przecławiu i Borowej.

Czerwiec

 • Policjanci zatrzymali 31-letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży pojemnika z pieniędzmi zbieranymi na pomoc medykom walczącym z koronawirusem. Pojemnik z datkami znajdował się w jednym z marketów przy ulicy Jagiellończyka.
 • Zarząd FKS Stal Mielec poinformował o rezygnacji prezesa Jacka Orłowskiego. Powodem były względy osobiste, które wszyły na jaw dwa miesiące później. Zastąpił go Bogusław Wyparło, czyli popularny „Bodzio W”. Orłowski przewodził FKS od 7 lutego 2016 roku.
 • Kościół p.w. Zmartwychwstania Pańskiego w Kiełkowie, w gminie Przecław, niespodziewanie zamknięto. Powód? Stwierdzenie koronawirusa w parafii. Informacja o tym znajduje się na drzwiach wejściowych do świątyni.
 • Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich, zaskarżył uchwały samorządów dotyczące ideologii LGBT. Reakcją na to był niezwykle „kwiecisty” list Andrzeja Głaza, wójta gminy Tuszów Narodowy, o którym mówiły media w całej Polsce.

Kalejdoskop wydarzeń 2020 roku – część 2
O Mielec Lokalnie 3115 artykułów
Naszym celem i misją zarazem jest przekazywanie informacji z terenu powiatu mieleckiego. W szczególności dotyczy to gmin: Mielec, Radomyśl Wielki, Przecław, Tuszów Narodowy, Padew Narodowa, Czermin, Borowa, Gawłuszowice i Wadowice Górne. Jesteśmy dla Was i piszemy tylko lokalnie. Nasz e-mail: biuro@mieelclokalnie.pl. Zapraszamy na nasze social media:

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.