Mielecka Stal wygrywa pierwszy mecz w sezonie. Pięć bramek na Solskiego

Piłkarze Stali wygrali dziś (28.09) na swoim stadionie z Piastem Gliwice 3-2! Mielczanie do przerwy prowadzili po strzale z rzutu karnego Macieja Domańskiego. W drugiej części najpierw goście wyszli na prowadzenie, potem jednak Mateusz Mak doprowadził do remisu, a w 80. minucie ten sam zawodnik dał FKS pierwsze zwycięstwo w tym sezonie!

Mecz miał wiele smaczków. W pierwszym składzie Piasta pojawił się Michał Żyro, wiosną czołowy gracz Stali. Na boisku zmierzył się ze swoim bratem Mateuszem Żyro. W wyjściowej jedenastce FKS wystąpili byli piłkarze gliwiczan: Marcin Flis, Mateusz Matras oraz Mateusz Mak. A na ławce gospodarzy usiedli grający w przeszłości w barwach Piasta: Paweł Tomczyk i Wojciech Lisowski.

Od pierwszych minut spotkanie toczyło się w szybkim tempie. W 18. minucie Maciej Urbańczyk padł w polu karnym. Po analizie VAR sędzia wskazał na „wapno”. Rzut karny wykorzystał Maciej Domański.

Po przerwie do ataku ruszyli goście i w 54. minucie prowadzili już 1-2. Wyrównał Mateusz Mak. Ten sam zawodnik trafił na 3-2. Pierwsze ligowe zwycięstwo mieleckiej Stali stało się faktem.

W następnej kolejce mielczanie zmierzą się na na wyjeździe z innym beniaminkiem, Podbeskidziem Bielsko-Biała. Spotkanie to odbędzie się w sobotę (03.10), o godzinie 15:00.

5. kolejka PKO BP Ekstraklasy, poniedziałek, 28 września 2020 r.
FKS Stal MielecPiast Gliwice: 3-2 (Domański 21’, Mak 55’ i 80′)
FKS: Rafał Strączek – Mateusz Żyro (41′ Wojciech Błyszko), Marcin Flis (72′ Martin Sus), Maciej Domański (81′ Robert Dadok), Maciej Urbańczyk, Andreja Prokić (72′ Paweł Tomczyk), Mateusz Mak, Kamil Kościelny, Grzegorz Tomasiewicz (81′ Damian Pawłowski), Mateusz Matras, Krystian Getinger.